• ABC-BOBAS i DZIECKO

Pojawienie się na świecie nowego członka rodziny wiąże się z przygotowaniami rodziców do właściwego przyjęcia malucha w domu i rodzinie. Mały człowieczek ma bardzo duże potrzeby. Przyszli rodzice przez cały okres ciąży kompletują wyprawkę dla noworodka, aby maleństwu niczego nie brakowało. A lista jest niemała. Od ubranek, kosmetyków, przyborów do pielęgnacji, na pieluszkach i łóżeczkach kończąc.

Wyprawka dla dziecka

jest niczym bez ślicznych, kolorowych dziecięcych ubranek. Podczas zakupów warto pamiętać, że ubranka te trzeba będzie bardzo często prać, i że prawdopodobnie dziecko trzeba będzie przebierać nawet kilka razy dziennie. Ważnym punktem na liście zakupów są kocyki i ręczniczki. Najlepiej mieć ich kilka, gdyż dzieci szybko je brudzą. Wybierajmy te z miękkich materiałów. Pamiętajmy także o śliniaczkach.

Niemowlęta wymagają szczególnie troskliwej opieki. Powinna przejawiać się ona doborem właściwych akcesoriów, które ułatwią pielęgnację i karmienie oraz wygodnych ubrań, wykonanych z odpowiednich materiałów. Jakimi cechami powinna się charakteryzować odzież niemowlęca? Po pierwsze musi być wykonana z dobrych jakościowo materiałów – nie podrażniających skóry. Miękkość zastosowanych tkanin, powinna iść w parze ze starannym wykończeniem, o gładkich szwach. Ponadto, należy zwrócić uwagę na funkcjonalność zastosowanych rozwiązań, szeroki zakres zapięć (najlepiej na praktyczne napy) ma szczególne znaczenie przy najmniejszych rozmiarach, których zakładanie przysparza najwięcej kłopotów. Tak - wzornictwo również ma duże znacznie.

Niemowlęta i małe dzieci spędzają w łóżeczkach dużą część doby. Aby ich sny były spokojne i kolorowe, należy starannie wybierać wszystko, co znajdzie się w dziecięcej strefie odpoczynku. Od jakości materaca, pościeli i łóżka zależy także jakość snu malucha. Wypoczęte dzieci są weselsze, bardziej radosne i mają więcej energii do zabawy i poznawania świata.

  • Parametry

  • Promocje