• DO BUTELEK

Równie starannie jak smoczek uspokajacz należy wybierać smoczki do butelek. Ważne, aby smoczek nie był zbyt miękki, a otwór w smoczku miał odpowiednią wielkość. Jeśli otworek jest za duży, mleko wycieka zbyt szybko i dziecko może się zakrztusić. Jeśli jest za mały - dziecko będzie się denerwować i męczyć ssaniem bez efektu. Dziecko w miarę rośnięcia potrzebuje smoczków z coraz większym otworkiem. Dla starszego niemowlęcia praktyczne są smoczki trójprzepływowe, przez które możesz podać zarówno czyste mleko modyfikowane, jak i gęściejsze mleko z dodatkiem kleiku i kaszki. Smoczki zrobione są z silikonu lub kauczuku.

  • Smoczek silikonowy - to rodzaj przezroczystego smoczka, który zużywa się wolniej niż kauczukowy. Nie trzeba go tak często wymieniać. Ale mają pewną wadę - są twardsze. Nie nadają się dla osłabionych dzieci, które nie będą miały siły ssać.

  • Smoczek kauczukowy (lateksowy) - kauczukowy smoczek do butelki ma brązowy kolor, w odróżnieniu od przezroczystego silikonu. Dziecko nie będzie miało problemu z piciem z butelki przez taki smoczek. Taki smoczek do butelki jednak dość szybko się zużywa i odkształca. Pilnuj, aby dziecko nie musiało pić ze "zdefasonowanego" smoczka, gdyż może to skutkować późniejszymi problemami z artykulacją.

Jakie smoczki do butelek są najlepsze? Wybierajmy smoczki, które przypominają w kształcie sutek. Dziecko ssące pierś wykorzystuje i ćwiczy mięśnie, które będą mu potrzebne do mówienia. Pamiętajmy, aby równie uważnie wybrać smoczek do kaszki.

 

  • Parametry

Brak produktów do wyświetlenia
  • Promocje