• FOTELIKI ROWEROWE

Aktywni rodzice lubią aktywnie spędzać czas ze swoimi dziećmi. To zdecydowanie jeden najlepszych sposobów na rodzinne wykorzystywanie wolnego czasu. Moda na zdrowy styl życia i posiadanie małego dziecka, nie oznacza konieczności rezygnacji ze sportu. Rowerowa przejażdżka odbywać się może dzięki fotelikowi rowerowemu. Wybór takiego fotelika jest bardzo ważny, bowiem chodzi tu głównie o bezpieczeństwo naszego malucha.

Podróżować z takim maluchem możemy na trzy sposoby. Z fotelikiem montowanym z przodu, naz kierownicy, z fotelikiem montowanym z tyłu, na ramie lub na bagażniku, i przyczepka rowerowa. Przed zakupem należy zwrócić  uwagę na to, dla jakiej wagi dedykowany jest fotelik. Warto też przyjrzeć się pasom bezpieczeństwa - najlepiej byłoby, gdyby były 5-punktowe. Istotnym elementem jest sposób montażu, warto by był szybki i intuicyjny, a także podnóżek, by dziecko nie włożyło nóżek w szprychy.

Pamiętajmy tez o tym, że do fotelika nie powinno wkładać się dziecka poniżej 18 miesiąca życia. Tu sprawdzi się lepiej przyczepka rowerowa. Należy pamiętać, że im młodszy jest nasz pasażer tym wycieczki powinny być krótsze, dodatkowo z dużą ilością postojów i po maksymalnie gładkiej powierzchni. Fotelik do roweru powinien być tak wyprofilowany, aby dawał dziecku komfort jazdy i zabezpieczał z boków. Na szczególną uwagę zasługuje główka dziecka, która nie może wystawać poza górną krawędź fotelika. Dodatkowo na głowie dziecka musi znajdować się kask rowerowy.

Istotne jest żeby fotelik do roweru był oznaczony europejskim certyfikatem EN 14344, wtedy możemy być spokojni jeśli chodzi o:

  • odpowiednie proporcje i właściwe wyprofilowanie
  • materiały z jakich został wykonany (bezpieczne i nietoksyczne)
  • brak ostrych krawędzi
  • zaprojektowany tak, by dziecko nie miało kontaktu ze szprychami
  • odporność na uderzenia i wysokie temperatury

Pamiętajmy, że dodatkowy bagaż wpłynie na manewrowanie rowerem. Także samo schodzenie i zdejmowanie dziecka z roweru może początkowo stwarzać trudności. Nigdy nie parkujmy roweru z dzieckiem siedzącym w foteliku, nawet jeśli wydaje się on stać stabilnie. Pamiętajmy także o odpowiednim ubraniu pociechy, która siedzi w bezruchu co powoduje zupełnie inne odczucie ciepła niż w przypadku osoby dorosłej.

 

  • Parametry

Brak produktów do wyświetlenia
  • Promocje