• GARDEROBA

Jak zbudować swoją garderobę, by cieszyła oko i byśmy nigdy nie miały problemów z doborem stroju, a jednocześnie nie kupowały dużej liczby ubrań? Podstawową kwestią jest tak zwana baza. To ubrania, które stanowią podstawę naszej garderoby. Mogą być uzupełnienie o sezonowe hity, dodatki lub tańsze rzeczy, średniej jakości, które nie przetrwają kilku sezonów. Na takie charakterystyczne dla danego trendu ubrania i dodatki nie warto wydawać fortuny, bo w przyszłym roku lub za dwa będą niemodne.

Tworzymy bazę w oparciu o nasze preferencje, aktywności, poczucie stylu. To my w tych ubraniach będziemy chodzić. Inne rzeczy wybierze młoda mama, która stawia przede wszystkim na komfort, miękkie tkaniny, które można często prać, a inne osoba, którą obowiązuje dress code w pracy. Druga sprawa to nasze poczucie stylu. Nie każdy lubi białe koszule. Dla jednych ciekawe będą męskie oversizowe koszule, inni wybiorą wzory, a jeszcze inni w ogóle zrezygnują z koszul, bo źle się czują w kołnierzyku.

Czasami trudno samemu jednoznacznie stwierdzić, które kolory nam pasują. Ideałem byłoby poddać się analizie kolorystycznej u stylistki. Dużym przeskokiem w budowaniu garderoby jest ograniczenie kolorów w szafie. Należy skupić się na kolorach bazowych, a dopiero z czasem dokładać do nich kolory uzupełniające w taki sposób, by wszystkie pasowały do siebie nawzajem. To podstawa budowania harmonijnej garderoby. Ubrania, które stanowią podstawę naszej garderoby powinny być jak najlepszej jakości. Nosimy je najczęściej, są naszą wizytówką i chcemy by przetrwały z nami lata.

Jeśli już mamy obraz tego jak ma wyglądać nasza baza i brakuje nam kilku elementów, nie warto spieszyć się z zakupami. Spiszmy sobie listę rzeczy, których potrzebujemy i kupujmy je stopniowo, w miarę naszych możliwości finansowych i tego co aktualnie pojawia się w sklepach.

  • Parametry

Brak produktów do wyświetlenia
  • Promocje