• Kategorie
  • Szukaj
  • Małe AGD

Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu, które ma nie tylko zachwycać wizualnie i sprawiać, że czujemy się w niej dobrze, ale przede wszystkim być funkcjonalna i użyteczna. Pomaga w tym duża dostępność i wybór urządzeń AGD, które prawidłowo rozmieszczone i dobrane mogą znaczącą poprawić komfort użytkowania. Jak więc urządzić kuchnię, by czuć się w niej komfortowo? Jednym z pierwszych pytań, na jakie należy sobie odpowiedzieć, jest: czy kupić AGD wolnostojące czy też do zabudowy. Decyzja powinna zostać podjęta już na etapie projektowania kuchni, gdy nie został jeszcze zakupiony zestaw mebli. Wyższa cena nie zagwarantuje poprawności działania sprzętu. Warto przed zakupem zapoznać się z opiniami innych użytkowników. Może okazać się, że w niższej cenie można kupić bardzo dobre urządzenie.

Bardzo często klienci ulegają urokowi długiej listy dodatkowych funkcji, z których tak naprawdę nigdy nie skorzystają. A im jest ich więcej, tym wyższa cena samego urządzenia. Warto również pamiętać, że im więcej dodatkowych, często zbędnych funkcji, tym większe prawdopodobieństwo awarii sprzętu. Lepiej niż w dodatkowe funkcje, zainwestować w urządzenia o dłuższej gwarancji. Można również skorzystać z wydłużenia gwarancji oferowanej przez sklep – warto jednak przed skorzystaniem z promocji, zapoznać się z regulaminemUrządzenia AGD warto kupić już po zamówieniu mebli. Należy wziąć pod uwagę wymiary szafek, w których znajdą się urządzenia lub ilość miejsca, jaka pozostanie pomiędzy meblami. Często okazuje się, że po montażu mebli, luki pozostawione na urządzenia AGD nie zgadzają się z wyliczeniami poczynionymi na papierze.

Dobrze urządzona kuchnia to ergonomiczne pomieszczenie, w którym zadbano o komfort użytkowania. Każdy z domowników ma swoje upodobania, jednak zastosowanie kilku wskazówek może znacząco ułatwić korzystanie z urządzeń AGD oraz pozostałego wyposażenia. Lodówka, kuchenka oraz zlewozmywak powinny ułożyć się na kształt trójkąta. Optymalne odległości pomiędzy tymi urządzeniami powinny wynosić:

lodówka – zlewozmywak: od 120 do 210 cm

zlewozmywak – kuchenka – od 120 do 210 cm

kuchenka – lodówka: od 120 do 270 cm

Piekarnik (jeśli jest do zabudowy) warto umieścić na optymalnej dla dorosłego człowieka wysokości – tak by nie było konieczności schylania się po upieczone potrawy.