• NOŻYCZKI, OBCINACZKI

Obcinanie paznokci u dziecka wcale nie jest takie proste. Na początku jest o wiele trudniej, ponieważ paznokietki są cienkie i ostre jak papier i wyginają się na wszystkie strony. Na szczęście z czasem jednak robią się coraz twardsze, no i my nabieramy wprawy i pewności siebie. Paznokcie u rąk obcinajmy półokrągło, natomiast u nóg należy obcinać na prosto, aby z czasem nie zaczęły wrastać. Pod żadnym pozorem nie wolno maluszkom usuwać skórek dookoła paznokcia.

Paznokcie u nóg wystarczy obcinać raz na tydzień lub dwa, natomiast u rąk wystarczy raz na tydzień. A czym najlepiej obcinać takie delikatne paznokcie? Dla najmłodszych najlepiej sprawdzą się nożyczki z zaokrąglonymi końcówkami i o niezbyt grubych ostrzach. Są dużo bezpieczniejsze od zwykłych nożyczek dla dorosłych. Starszakom można obcinać paznokcie obcinarką lub cążkami. Na zadziorki najlepszy jest pilniczek.

Lekarze sugerują, aby pierwsze obcinanie odbyło się po około 2-3 tygodniach od urodzenia, kiedy paznokieć troszkę stwardnieje. Przez ten czas oczywiście paznokcie będą rosły, dlatego możesz wtedy zakładać dziecku rękawiczki niedrapki na dłonie, żeby się przez przypadek nie podrapało po buzi czy głowie. U niemowląt najlepiej jest obcinać paznokcie podczas snu. Dziecko wtedy jest spokojne i nie wierci się na wszystkie strony, dzięki czemu nie ma możliwości zrobienia mu krzywdy. Bardzo ważne jest, aby malucha nie zmuszać, żeby się nie zraził. Jeśli dziś nie udało się nam obciąć paznokci, spróbujmy następnego dnia.

 

  • Parametry

Brak produktów do wyświetlenia
  • Promocje