• RĘCZNIKI KĄPIELOWE

Kompletując wyprawkę dla noworodka nie można zapomnieć o ręczniku kąpielowym dla maluszka. To obowiązkowy element ważny, jak kosmetyki po kąpieli. Ręcznik dla najmłodszego członka rodziny powinien być wykonany ze 100% bawełny. W pierwszych miesiącach życia maluszka znakomicie sprawdza się okrycie kąpielowe ze specjalnym kapturkiem wszytym w jednym z rogów. Okrycie takie pozwala wygodnie i szybko otulić maluszka po kąpieli łącznie z główką i dokładnie wytrzeć jego skórę. Okrycia kąpielowe dostępne są głównie w dwóch rozmiarach 80x80 cm oraz 100x100 cm. Mniejsze okrycie kąpielowe jest zwyczajnie niewygodne i szybko zrobi się za małe. Gdy niemowlaczek troszkę podrośnie i będzie miał już dwa lub trzy latka, z chęcią zamieni swoje okrycie kąpielowe na piękny ręcznik kąpielowy z postaciami z bajek. Duży rozmiar ręcznika dla dziecka 70x140 cm sprawi, że taki ręcznik posłuży dziecku dosyć długo. Ręcznik kąpielowy z bohaterami bajek znakomicie sprawdza się nie tylko w domu po kąpieli, ale również dziecko chętnie zabierze taki ręcznik na plażę lub na basen.

Alternatywą do zwykłych ręczników kąpielowych są ręczniki poncho z kapturkiem. Dzieci bardzo lubią "ubierać" taki ręcznik. Zwłaszcza po długiej kąpieli, dziecko bardzo chętnie założy ręcznik poncho z kapturkiem i się nim opatuli. Ręczniki poncho również są ozdobione różnymi postaciami z bajek. Ręczniki poncho również wykonane są w 100% z bawełny, są miłe i miękkie.

Na co więc zwrócić uwagę, przy wyborze ręcznika kąpielowego dla dziecka?

 

 Rozmiar - musi być odpowiednio duży, byśmy mogli bez trudu otulić dziecko.

Materiał - najlepiej brać pod uwagę te wykonane z bawełny lub bambusa. Tylko takie gwarantują bowiem wysoka chłonność ręcznika oraz szybkie jego wysychanie. Bambus ma dodatkową zaletę, że ma naturalne właściwości antybakteryjne.

Chłonność - najbardziej chłonne są ręczniki bambusowe, bawełniane z domieszką włókien bambusowych oraz te z dobrej jakości bawełny. W żadnym wypadku ręcznik dla dziecka nie powinien mieć nawet niedużej domieszki sztucznych włókien.

 

Miękkość - to najważniejsza cecha ręcznika dla dziecka. Skóra noworodka jest bowiem szczególnie wrażliwa i podatna na podrażnienia. Dla starszych dzieci wycieranie szorstkim ręcznikiem również nie będzie miłym zakończeniem zabaw w wannie.

Jakość - dobry gatunek materiału, z którego wykonany jest ręcznik nie tylko gwarantuje komfort przy użyciu, ale także przesądza o jego trwałości. Jeśli wybierzemy dobry produkt to nawet po wielokrotnym praniu zachowa on swoje właściwości.

Wygoda użytkowania - ręcznik powinien być tak zaprojektowany, abyśmy mogli jak najłatwiej i najszybciej otulić nim dziecko, żeby jak najmniej odczuło różnicę temperatur pomiędzy wodą, a powietrzem. Drogie mamy kupujące wyprawkę dla dziecka, zwróćcie także uwagę na potrzeby tatusiów w tym względzie. Tatusiowie coraz chętniej uczestniczą w pielęgnacji nowo narodzonych dzieci. Często także wyręczają zmęczone, i jeszcze nie do końca dobrze czujące się mamy, przy pierwszej kąpieli, dlatego warto zadbać także o ich wygodę.

Estetyka - najmniejsze dzieci nie zwracają może jeszcze na to uwagi ale dla starszych z pewnością będzie miało znaczenie aby ręcznik był dla nich atrakcyjny, np.: miał uszka na kapturku, zabawny nadruk lub był przebraniem smoka. Taki ręcznik z pewnością pomoże nam wyciągnąć z wody rozbawione dziecko. Często bowiem ze względu na wspaniałą zabawę kąpiel się przeciąga zwiększając ryzyko zmarznięcia i przesuszenia skóry.

   

 

  

 

  

 

  • Parametry

Brak produktów do wyświetlenia
  • Promocje
  • Strefa okazji