• ŚPIWORKI DO WÓZKA

Na kapryśną jesień, mroźną zimę i chłodne przedwiośnie z pewnością przyda się śpiworek do wózka. Zapewni on małemu dziecku ciepło, komfort, bez potrzeby ciągłego rozbierania i ubierania. Śpiworek w przeciwieństwie do dziecięcych okryć wierzchnich łatwo założyć, w każdej chwili można go odpiąć i co chyba najważniejsze - nie trzeba przy tym budzić malucha. Większość maluchów lubi też poczucie bezpieczeństwa, które daje takie miękkie i ciepłe otulenie, niezależnie od zmieniającego się otoczenia. 

A na co należy zwrócić szczególną uwagę przy zakupie śpiworka?

 - wielkość musi być dobrana do wzrostu dziecka, śpiwór nie może być zbyt ciasny, maluch musi mieć w nim swobodę ruchów, ale  nie może też być zbyt szeroki

 - zimowy śpiwór nie powinien być zbyt gruby

 - musi mieć możliwość regulacji - więcej niż jedna para otworków na pasy, bo dzieci szybko rosną

 - powinien być łatwo i skutecznie przymocowany do wózka

 - powinien się łatwo czyścić, dobrze gdy jest też zaimpregnowany

 - wewnętrzny materiał powinien być miękki, łatwy w utrzymaniu w czystości

Śpiworek nie spełni dobrze swojej roli, jeśli nie będzie odpowiednio dobrany do spacerówki. Szczelność jest tu niezmiernie ważna. Śpiworki maja wnętrza wyściełane pluszem, wełną lub polarem. Najlepiej wybrać jest taki z naturalną wyściółką. Im więcej poliestru, tym większe prawdopodobieństwo, że maluch w śpiworku będzie się pocił.Ważne jest także, by śpiworek miał odpowiedni mechanizm zapinania. Najszczelniejsze wydają się być zamki błyskawiczne, warto jednak zwrócić uwagę, jak długie są suwaki i czy umieszczono je z boku czy z przodu śpiwora. Oba typy rozpięcia mają swoje plusy. Te z rozpięciem pośrodku sprawdzą się w przypadku młodszego dziecka, a większe maluchy, które same wsiadają do wózka docenią wejście boczne. No i najważniejsze - wybierając śpiworek do wózka, dobierzmy go do wzrostu oraz wagi dziecka, a także wielkości wózka, do którego będziemy go stosować.

 


  • Parametry

Brak produktów do wyświetlenia
  • Promocje
  • Strefa okazji