• SZCZOTKI DO WŁOSÓW

Włosy lanugo to inaczej meszek płodowy, pojawiający się na główce dziecka w 4 miesiącu życia płodowego. To pierwsze włosy dziecka o bardzo miękkiej i delikatnej strukturze, często porastające całe ciałko dzieci. Z reguły włosy lanugo zanikają (wypadają) w 8 miesiącu ciąży, a ich miejsce zajmuje klasyczny meszek dziecięcy. Resztki włosów lanugo pozostają czasem u wcześniaków, umiejscawiając się często nie tylko na główce, ale i ramionach, czy karku. Im bardziej ciemne, tym bardziej niepokoją rodziców. Zupełnie niepotrzebnie – włosy lanugo, zwane pieszczotliwie „futerkiem”, w okolicach 4 miesiąca życia samoistnie znikną.

Im delikatniej, tym lepiej – ta reguła obowiązuje od chwili narodzin dziecka. Skóra dziecka, ta na głowie także, jest niezwykle delikatna i podatna na podrażnienia. Mieszki włosowe nieustannie się wykształcają, dlatego ważne jest, aby nie zahamować tego stanu niewłaściwą pielęgnacją. Skóra dzieci jest również bardziej cienka i mało chroniona przez naturalny płaszcz lipidowy, który posiada skóra każdego dorosłego.

Szczotki do włosów należy używać już od niemowlęctwa, brak bujnej czupryny wcale nie jest przeciwwskazaniem, szczotka pozwoli nam bowiem na odpowiednią higienę i pielęgnację włosów i skóry głowy. Początkowo szczotkować włoski należy szczotką z miękkim, naturalnym włosiem, delikatną, specjalną dla niemowląt. W tym okresie rezygnujemy z grzebienia, jest on zbyt ostry dla delikatnej skóry niemowlaka. Jest to świetny masaż, poprawiający krążenie oraz stymulujący cebulki włosów. Z jednej strony sprawimy, że włoski maluszka będą lepiej rosły, z drugiej przy pomocy szczotki i codziennej pielęgnacji możemy zapobiec bardzo częstej przypadłości wśród niemowląt – ciemieniuchy, spowodowanej zaburzeniami pracy gruczołów łojowych na główce dziecka.

  • Parametry

Brak produktów do wyświetlenia
  • Promocje