• WÓZKI SPACEROWE

Wybór wózka spacerowego to ważna decyzja. Taki wózek przede wszystkim powinien być lekki, jeżeli będziemy wnosić go po schodach. Szczególnie, jeżeli w bloku nie ma windy lub w domu mamy do pokonania kilkanaście schodów. Musimy jednak pamiętać, że lekki wózek spacerowy będzie miał niewiele mechanizmów. Im większe koła, tym łatwiej pokonają wszelkie nierówności. Te mniejsze doskonale się sprawdzają na porządnych chodnikach, niedziurawym asfalcie, w centrach handlowych. Jeśli chodniki pozostawiają sporo do życzenia, ulubione trasy spacerowe prowadzą przez wysoką trawę, wózek musi jechać po kamienistych dróżkach, pokonywać kałuże, wyboje, śnieg czy lód, wówczas najlepiej sprawdzi się wózek z kołami większymi, najlepiej pompowanymi.

Kupując pojazd, trzeba pamiętać o tym, że maluszek będzie rósł. Jeśli rodzicom zależy na tym, żeby wózek służył dłużej, należy się przyjrzeć, czy modele wózków są zaprojektowane z myślą o małych pasażerach, czy także większych. Ważną kwestią jest to, czy pojazd będzie przewożony samochodem. Jeśli tak, warto przez zakupem sprawdzić, czy nie będzie z tym problemu. Dla starszych dzieci dobrym rozwiązaniem będzie wózek-parasolka. Jest on lekki, nieduży, a po złożeniu zajmuje naprawdę niewiele miejsca.

Spacerówka posłuży naszemu dziecku długo, aż do około trzeciego roku życia, więc warto wybrać wersję zapewniającą wygodę dziecku młodszemu i temu, które preferuje chodzenie. Duże koła, najlepiej pompowane, jak i solidne amortyzatory zapewnią łatwość manewrowania i komfort dziecka na wszelkich nierównościach i krawężnikach. Zabezpieczmy naszego rosnącego, ciekawego świata człowieka pasami, najlepiej 5-punktowymi, które trudno jest dziecku otworzyć. Barierka ochronna to dodatkowe zabezpieczenie, dobrze gdy jest pokryta gąbką.

  • Parametry

  • Promocje