• Wózki i akcesoria podróży

Każda podróż z maluchem spędza sen z powiek troskliwym rodzicom. Ważne są nie tylko akcesoria, które mogą ułatwić taką wycieczką, ale także ich jakość, a poprzez nią bezpieczeństwo naszego dziecka. Wybierając się w podróż powinniśmy zadbać o fotelik samochodowy, który ma się nie tylko ładnie prezentować, ale być zgodnym z normami bezpieczeństwa. Szukając fotelika dla dziecka, przede wszystkim należy zwróć uwagę na jego maksymalne obciążenie, czyli ilu kilogramowe dziecko może z niego korzystać. Ważna jest także odpowiednia wysokość zagłówków, które powinny dostosowywać się do wzrostu dziecka, oraz 5-punktowe pasy bezpieczeństwa.

Wycieczka z dzieckiem wymaga także szeregu niezbędnych akcesoriów. Są nimi chociażby wózki i śpiworki do wózka, nosidełka, łóżeczka turystyczne, czy parasolki do wózka. Warto zabrać ze sobą także bidon trzymający ciepło (zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym) lub kubek niekapek. Jeśli maluszek korzysta z nocnika, zaopatrzmy się w nocnik podróżny z wymiennym, jednorazowym wkładem, który łatwo złożyć i rozłożyć w wygodnym dla dziecka miejscu. Jeśli w planach jest dużo spacerów, a w bagażniku niewiele miejsca, warto zrezygnować z wózka i wybrać nosidełko. Aby było wygodne i przede wszystkim zdrowe dla kręgosłupa i bioder dziecka, jego panel pod nóżkami musi być na tyle szeroki, aby układał dziecko w pozycji na żabkę, a więc materiał sięgał od kolanka do kolanka.

Wyjazd z małym dzieckiem nie będzie należał do najłatwiejszych, jednak każda chwila spędzona wspólnie całą rodziną z pewnością pozostawi nam mnóstwo fantastycznych wspomnień. Dla malucha podróż to duże wyzwanie, które jednak przyniesie mu ogromne korzyści.  

  • Parametry

  • Promocje
  • Strefa okazji