• Warto zobaczyć

Targi ślubne w Brodnicy

26815316_592751361096419_8613873865693283084_n.jpg

W poniedziałek, 4 lutego w Brodnicy odbędą się Brodnickie Targi Ślubne. Zapraszamy do Brodnickiego Domu Kultury w godzinach 11:00 - 17:00.

 

"Z przygodą na ty" w Brodnicy

olafplakat01_470.jpg

Archeolog, który specjalizuje się w archeologii zbrodni i pól bitewnych oraz archeologii podwodnej. Posiada uprawnienia nurkowe i saperskie. Bronioznawca. Autor publikacji naukowych dotyczących archeologii pól bitewnych, który w Polsat Play współprowadzi program "Poszukiwacze historii". Olaf Popkiewicz będzie gościem cyklu "Z przygodą na ty".

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z cyklu "Z przygodą na ty”" którego gościem będzie Olaf Popkiewicz. Spotkanie odbędzie się 31 stycznia 2019 r. o godz. 17:30 w Pałacu Anny Wazówny. Wstęp wolny.

Olaf Popkiewicz - z wykształcenia archeolog, jest również dziennikarzem, bronioznawcą, posiada uprawnienia saperskie. Od roku 2013 redaguję i prowadzi program telewizyjny "Poszukiwacze Historii" emitowany na kanale tematycznym Polsat Play. W każdym z emitowanych odcinków programu pokazane są poszukiwania zagubionych i porzuconych zabytków na terenie całego kraju. Olaf Popkiewicz jest również autorem serii popularnonaukowych artykułów o tematyce historycznej ukazujących się na łamach miesięcznika Odkrywca.

 

WOŚP w powiecie brodnickim

wosp01_700.jpg

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia 2019 roku. Jego celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom.

W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

BRODNICA

W Brodnicy w tym roku organizatorzy przygotowali wiele imprez towarzyszących. Dzięki wsparciu wielu osób i firm program 27. Finału WOŚP w Brodnicy zapowiada się wyjątkowo. Rozpoczął się już 4 stycznia Wośpową Potańcówką, a skończy tradycyjnie uliczną zbiórką pieniędzy, licytacją w Brodnickim Domu Kultury i Światełkiem do Nieba (cichy pokaz fajerwerków przy BDK) 13 stycznia 2019r.

27. Finału WOŚP w Brodnicy dofinansowany jest ze środków Gminy Miasta Brodnicy.

Szczegółowy program:

4 stycznia (piątek)

21:00, Pub Atmosfera - Wośpowa Potańcówka

5 stycznia (sobota)

9:30, Dom Harcerza, Turniej FIFA WOŚP (brak miejsc!)

10:00, Parking przy Pałacu Wazówny - II Orkiestrowy Spływ Kajakowy

20:00, Pub Atmosfera - Grupa TERAZ - spektakl improwizowany

6 stycznia (niedziela)

15:00, Pub Atmosfera - PLANSZOSFERA

11 stycznia (piątek)

17:00, I LO - Maraton Fitness ze Studiem Impact

21:00, Pub Atmosfera - Koncert Jemiayka

12 stycznia (sobota)

12:00, Start: BDK - Rodzinna Gra Miejska

16:00, BDK - RAPORKIESTRA

17:00, OOK - WOŚP na Osiedlu

Występy dziecięcych grup teatralnych, muzycznych, tanecznych oraz licytacje. W trakcie wydarzenia słodka kawiarenka

13 stycznia (niedziela)

10:00, Plaża przy Omega - Bieg "Policz się z cukrzycą" + morsowanie (ok. 12.00)

10:00 - 18:00, BDK - Pchli Targ

Przynieś niepotrzebne rzeczy, a dochód z ich sprzedaży zasili nasz tegoroczny wynik. Może macie przedmioty znalezione podczas świątecznych i noworocznych porządków - może nietrafiony prezent? Zapraszamy!

12:00 - 15:00, Foneticon, ul. Przedzamcze 2 - Bezpłatne badanie słuchu!

13:00 - Start Parady Zabytkowych Pojazdów

ok. 13:30 na parkingu przy BDK będzie można obejrzeć pojazdy, odbyć spacer w alkogoglach lub przeszkolić się na talerzu Stewarta

13:00 - 19:00, BDK - Foto z budki za wrzutę do puszki!

15:00, BDK - Licytacja na żywo (transmisja w telewizji Eltronik oraz online)

20:00, parking przy BDK - Światełko do Nieba

W tym roku zapraszamy na cichy pokaz fajerwerków! Firma Avis przygotowała coś specjalnie dla nas! Tuż po pokazie fire show grupy Be Fire z BDK!

JABŁONOWO POMORSKIE

 

wospjplakat01_470.jpg

GÓRZNO

W tym roku, jak i w latach poprzednich wiele osób, instytucji i inicjatyw wspiera górznieński sztab WOŚP. Finały w Górznie miały już różne klimaty, był wśród nich indiański, były o tematyce Star Wars, w tym roku będzie gorąco i "po hawajsku".

Plan na weekend 12-13 stycznia "Hawaje w Górznie"

Sobota 12 stycznia

WOŚP’owy turniej halowej piłki nożnej, godz. 8:00 - 13:30 (puszka wystawiona w trakcie turnieju)

WOŚP’owy brydż w Gminnym Ośrodku Kultury, godz.10:00 -14:00 (wpisowe do puszki)

WOŚP’owe piłkarzyki w barze "U Włodka", godz. 17:00 (wpisowe do puszki)

Niedziela 13 stycznia

Od rana do wieczora zbiórka do puszek na mieście i przy kościele.

Dwukrotnie: o 12:30 i od 16:30 "Górne spalanie - czyste oszczędzanie". Członkowie Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Miasta i Gminy Górzno przeprowadzą na górznieńskim Rynku pokazy spalania węgla kamiennego "metodą górną".

Od 15:00 WOŚP’owe strzelanie na strzelnicy OSP,

Od 16:30 w GOK-u:

- WOŚP’owe granie (muzycy: Przemek Szeluga, Olga Kwas oraz BUMBUM RURKI).

- Quiz o Hawajach na żywo za pomocą smartfonów

- Hawajski sklepik z gadżetami (opłata do puszek)

- Hawajskie kulinaria: ciacha, gofry, kawa, herbata (do puszki)

- Po hawajsku długopisem 3D” (opłata do puszki)

- Hawajskie malowanie twarzy (opłata do puszki)

- Hawajska LICYTACJA gadżetów ze sceny (od 16:30 do 20:00)

O godzinie 20:00 na Rynku "ciche hawajskie światełko do nieba".

BOBROWO

wospbplakat01_470.jpg

ZBICZNO

wospzplakat01_470.jpg

 

V Krajowa Wystawa Psów Rasowych w Brodnicy

psyplakat01_470.jpg

Wystawa psów rasowych jest imprezą kynologiczną, na której właściciele psów zbierają się wraz ze swymi pupilami, by poddać ich ocenie sędziów. W dniach 12-13 stycznia w Brodnicy będzie można obejrzeć psie piękności i wybrać odpowiednią dla siebie rasę.

W hali OSiR-u w Brodnicy odbędzie się V Krajowa Wystawa Psów Rasowych. Będzie można na niej zobaczyć psy różnych ras - powszechnie znanych i mniej popularnych. Wystawa czynna będzie w dniach 12.01/13.01. 2019 roku od godz. 10:00 do 17:00. Organizator, Związek Kynologiczny w Polsce Oddział w Toruniu, w ramach wydarzenia, 12 stycznia zaprasza również na Krajową Wystawę Chartów.

Wystawy maja na celu zaprezentowanie ich urody. Psy, a właściwie ich właściciele rywalizują w swoich rasach o tytuł najpiękniejszego z danej rasy, a następnie najpiękniejszego psa wystawy. Na ringach psy oceniane są przez sędziów pod kątem eksterieru i charakteru. Wystawa to również miejsce gdzie wystawcy (hodowcy) oraz miłośnicy danych ras mogą wymienić się doświadczeniami i uwagami. Dla osób zwiedzających jest to możliwość zapoznania się z różnorodnością ras hodowanych w kraju oraz zagranicą.

 

"Kler" ponownie w Brodnicy

KLER-BILETY.jpg

"Kler" - film, który podzielił Polskę, najnowsza produkcja Wojciecha Smarzowskiego, wkrótce ponownie w Brodnicy. Film, który bierze na warsztat grzechy instytucji Kościoła katolickiego, z pewnością wzbudza wiele krytyki. Zanim jednak wygłosimy swoją opinię, trzeba ten film po prostu obejrzeć, tym bardziej, że nadarza się ku temu okazja w piątek, 11 stycznia.

TELEFONICZNA REZERWACJA BILETÓW: (22) 357 78 00, od poniedziałku do piątku, w godz. 10:00-15:00.

BILETY: 16 zł normalny, 14 zł ulgowy (szkolny, studencki, seniora, rodzinny).

Zakupu biletów ulgowych można dokonać jedynie w kasie kina, w dniu seansu. Wszystkie zarezerwowane bilety należy odebrać w kasie kina, NAJPÓŹNIEJ pół godziny przed seansem.
Kasa kina czynna w dniu seansów od godz. 13:00.

Wojtek Smarzowski, twórca wielokrotnie nagradzanych dzieł: "Wołyń", "Pod Mocnym Aniołem", "Drogówka", "Róża", "Dom zły" i "Wesele", wraca z nowym filmem. "Kler" to obraz Kościoła katolickiego jako instytucji oglądanej "od strony zakrystii", rzucający światło na tematy niewygodne, trudne, często przemilczane, ale też poruszające. Wszystko to ukazane zostało przez pryzmat losów trójki duchownych, których wzloty i upadki udowadniają, że księżom, podobnie jak społeczności wiernych, nic co ludzkie nie jest specjalnie obce. W rolach głównych popis wielkiego aktorstwa dają Arkadiusz Jakubik, Robert Więckiewicz, Jacek Braciak oraz – po raz pierwszy u Smarzowskiego – Janusz Gajos. W doskonałej, pełnej gwiazd obsadzie znaleźli się także m.in.: Joanna Kulig, Katarzyna Herman, Rafał Mohr, Robert Wabich, Henryk Talar i Izabela Kuna. "Kler" został nominowany do Złotych Lwów 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Przed kilkoma laty tragiczne wydarzenia połączyły losy trzech księży katolickich. Teraz, w każdą rocznicę katastrofy, z której cudem uszli z życiem, duchowni spotykają się, by uczcić fakt swojego ocalenia. Na co dzień układa im się bardzo różnie. Lisowski (Jacek Braciak) jest pracownikiem kurii w wielkim mieście i robi karierę, marząc o Watykanie. Problem w tym, że na jego drodze staje arcybiskup Mordowicz (Janusz Gajos), pławiący się w luksusach dostojnik kościelny, używający politycznych wpływów przy budowie największego sanktuarium w Polsce… Drugi z księży – Trybus (Robert Więckiewicz) w odróżnieniu od Lisowskiego jest wiejskim proboszczem. Sprawując posługę w miejscu pełnym ubóstwa, coraz częściej ulega ludzkim słabościom. Niezbyt dobrze wiedzie się też Kukule (Arkadiusz Jakubik), który – pomimo swojej żarliwej wiary – właściwie z dnia na dzień traci zaufanie parafian. Wkrótce historie trójki duchownych połączą się po raz kolejny, a wydarzenia, które będą mieć miejsce, nie pozostaną bez wpływu na życie każdego z nich.

Celem filmu nie jest podejmowanie dyskusji na temat wiary czy krytyka osób wierzących, bo jest to jedna z najbardziej intymnych sfer każdego człowieka. Twórcy filmu chcą jednak mówić o ludzkich działaniach i postawach budzących ich fundamentalny sprzeciw. Ten film to wizja artystyczna oparta na wielu prawdziwych wydarzeniach, sytuacjach, które miały miejsce gdzieś i kiedyś. To niezwykle poruszająca, ale równocześnie prawdziwa historia.

 

Trzej Królowie na ulicach Brodnicy

orszak01_700(1).jpg

Dzień Objawienia Pańskiego, Święto Epifanii, potocznie nazywane w Polsce Świętem Trzech Króli, stanowi ważny punkt w kalendarzu liturgicznym – należy do jednych z pierwszych świąt, które ustanowił Kościół. Święto zamyka cykl świąteczny Bożego Narodzenia.

Scenariusz tej jednej z największych rodzinnych, plenerowych imprez jest wszędzie podobny, ponieważ oparty na ewangelicznym przekazie – Mędrcowie ze Wschodu (w tradycji przyjęło się, że było ich trzech) wyruszają za Betlejemską Gwiazdą, by odkryć w ubogiej, niepozornej szopie najprawdziwszego Boga. Trzej Królowie oddają mu pokłon, objawiając go tym samym całemu światu. Nieodzownym elementem każdego orszaku jest wspólne, głośne, radosne kolędowanie tysięcy ludzi, którzy idą za Trzema Królami ubranymi w piękne, barwne stroje oraz ich rycerzami, wojownikami i dwórkami. W ten sposób każdy może się przyłączyć do Orszaku Trzech Króli, stając się nie tylko biernym widzem, ale aktywnym uczestnikiem wydarzenia.

Przejście Orszaku Trzech Króli jest ogromną atrakcją dla mieszkańców i turystów, których w okresie świątecznym nie brakuje.

6 stycznia 2019 r. ulicami Brodnicy już po raz kolejny wyruszy do Stajenki w poszukiwaniu Dzieciątka Orszak Trzech Króli. Trzej królowie rozpoczną Orszak przy Pałacu Anny Wazówny o godzinie 14:00. Poprowadzą go ulicami Brodnicy na Duży Rynek, gdzie o godzinie 15:00 spotkanie zakończy się wspólnym kolędowaniem i poczęstunkiem dla uczestników. Trasa Orszaku prowadzić będzie ulicami: Zamkową, św. Jakuba, Kościelną, Sienkiewicza, Mostową, Kościuszki oraz Duży Rynek.

 

Świąteczny Koncert Charytatywny Jednego Serca

koncert.jpg

W dniu 26 grudnia o godzinie 16:00 w kościele szkolnym w Brodnicy odbędzie się Świąteczny Koncert Charytatywny Jednego Serca. dochód z koncertu będzie przeznaczony dla Hospicjum NADZIEJA  w Toruniu.

 

Świąteczny Musical "Otwórz" w Jabłonowie Pomorskim

47386342_2092800704270728_1850180789090648064_n.jpg

W dniu 22 grudnia o godzinie 17:00 i 19:00 w Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim odbędą się dwa spektakle świątecznego musicalu "Otwórz", na który zaprasza GRUPA POD NIEBEM. Scenariusz i reżyseria Justyna Prajs.

 

Świąteczne Spotkanie Mieszkańców Brodnicy

fabf332ab81cdc57be533e7a990fc342dc22ca49.jpg

W dniu 18 grudnia o godzinie 16:00 na Dużym Rynku w Brodnicy odbędzie sie świąteczne spotkanie mieszkańców. W programie między innymi życzenia świąteczne, przekazanie betlejemskiego światełka pokoju, śpiewanie kolęd, a także prezentacja najpiękniejszych lampionów adwentowych.

 

Jarmark Świąteczny w Brodnicy

jarmarkplakat01_470.jpg

We wtorek, 18 grudnia zapraszamy na Duży Rynek w Brodnicy na Jarmark Świąteczny. Czeka wiele atrakcji. Jarmark odbędzie sie w godzinach 11:00 - 17:00.

 

Koncert utworów kompozytorów polskich w Górznie

2018-12-17_173505.jpg

Z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, 16 grudnia o godzinie 15:00 w kościele parafialnym w Górznie odbędzie się koncert utworów kompozytorów polskich. Wykonawcami będą ks. Wojciech Wierzbicki - tenor i Natalia Mróz - fortepian. Wstęp wolny.

 

W Brodnicy działa lodowisko

lodowisko01_700.jpg

Od soboty, 15 grudnia na terenie kortów tenisowych brodnickiego OSiR-u działa oświetlone, sztuczne lodowisko. Przy lodowisku można także wypożyczyć łyżwy, które przez pierwszą godzinę możemy używać bezpłatnie. Wstęp na lodowisko jest nieodpłatny, jednak korzystać z niego można wyłącznie w godzinach określonych grafikiem jazd.

2018-12-17_174532.jpg

 

IV Powiatowy Kiermasz Mikołajkowy w Brodnicy

kiermaszplakat01_470.jpg

To już kolejny raz, kiedy Starostwo Powiatowe w Brodnicy zaprasza mieszkańców na przedświąteczne zakupy, bezpłatne warsztaty wykonywania świątecznych dekoracji i świąteczne kolędowanie. W sobotę, 8 grudnia na mikołajkowym kiermaszu w I LO w Brodnicy będzie także prezentacja rękodzieła ludowego, obyczajów i świątecznych potraw. Będą stoiska z ozdobami bożonarodzeniowymi, wizyta Mikołaja, warsztaty wykonywania dekoracji świątecznych i wiele innych atrakcji. Ponadto w ramach IV Kiermaszu odbędzie się Powiatowy konkurs na dekorację świąteczną dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

 

Finał projektu ART GENERACJE w Górznie

artplakat01_470.jpg

Po intensywnej pracy nad V międzypokoleniowym projektem ART GENERACJE, którego tematem przewodnim jest MIŁOŚĆ, przyszedł czas na zaprezentowanie jego efektów. Uczestnicy i uczestniczki wypracowali wydarzenie artystyczne, w którym dadzą LEKCJĘ MIŁOŚCI. Zapraszamy na finał, który odbędzie się w niedzielę, 2 grudnia o godzinie 15:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Górznie.

ART GENERACJE to międzypokoleniowy projekt edukacji kulturalnej, skierowany do grup Młodzieży (13-35 lat), Dorosłych (35-55 lat) i Dojrzałej Młodzieży (55+). Projekt jest przestrzenią wymiany międzypokoleniowych doświadczeń. Zarówno Młodzi, jak i ci trochę Starsi chcą rozwijać swoje umiejętności i talent, chcą by ich artystyczny głos został dostrzeżony i szanowany. W tej edycji młodzież uczestnicząca w projekcie zajęła się tematem MIŁOŚCI, którą starała się opisać, zrozumieć, poczuć zmysłami. Odwoływali się do własnych doświadczeń i wyobraźni, tworzyli etiudy performerskie i dzieła plastyczne. Młodzież na warsztatach przepracowuje LEKCJĘ MIŁOŚCI, tzn. bada co to znaczy dawać coś od siebie ukochanym osobom, ale również co to znaczy dostawać i przyjmować.

 

Warsztaty Adwent - Start! w Brodnickim Domu Kultury

46887303_309517539658925_185622821471256576_n.jpg

W sobotę, 1 grudnia w Brodnickim Domu Kultury odbędą się Warsztaty Adwent - Start! Zapraszamy od 10:00 do 15:00. Jednymi z prowadzących jest Stowarzyszenie Neminem Ex Nusquam, które zaprasza na stworzenie lalek motanek. Słowiańska podłaźniczka, tradycyjnie wieszana pod sufitem, była ozdobą domu podczas Godów.
Warsztaty są płatne 10 zł, można w nich uczestniczyć w godzinach od 12:00 do 14:30.

 

POLSKA ŚWIATŁOCZUŁA w Górznie

adas01_700.jpg

Adaś Miauczyński powraca do czasów swojego dzieciństwa, kiedy miał spory problem z nazywaniem towarzyszących mu emocji. Zapraszamy na film Marka Koterskiego "7 uczuć" - w ramach projektu "Polska Światłoczuła" w czwartek, 22 listopada o godzinie 19:00w Gminnym Ośrodku Kultury. Gościem specjalnym będzie charakteryzator Tomasz Matraszek. Wstęp wolny.

adasplakat01_470.jpg

Koncert charytatywny w BDK w Brodnicy

koncertplakat01_470.jpg

W dniu 16 listopada o godzinie 18:30 w Brodnickim Domu Kultury odbędzie się koncert charytatywny dla Angeliki Krakowskiej. Zagrają: K.A.T.S., KEPA oraz Ireneusz Borowski.

 

W zdrowym ciele zdrowy seks - warsztaty w Brodnicy

planetaplakat01_470(2).jpg

W środę, 14 listopada o godzinie 16:30 w w Domu Harcerza (ul. Nad Drwęcą 30) w Brodnicy odbędą się warsztaty "W zdrowym ciele zdrowy seks". Na spotkanie z seksuologiem Dominiką Perszke zaprasza Grupa Samopomocowa "Planeta Kobiet", która od września realizuje projekt "Kobieta na Drodze Rozwoju". Warsztaty dotyczyć będą:

 • seksualności kobiet
 • wolności i równości seksualnej
 • miłości i intymności
 • równych i odpowiedzialnych relacji partnerskich

Celem warsztatów jest promocja zdrowia seksualnego, uświadomienie kobietom prawa do wolności seksualnej, świadomość własnego ciała i jego potrzeb, wzrost poczucia własnej wartości. Warsztaty organizowane są przez Grupę Samopomocową "Planeta Kobiet", która od września realizuje projekt "Kobieta na Drodze Rozwoju". Środki na ten cel pozyskała w ramach programu "Inicjuj z FIO na start" dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

 

II Kongres Przedsiębiorczości w Brodnicy

kongres01_700(1).jpg

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w dniu 13 listopada odbędzie się II Kongres Przedsiębiorczości pod hasłem: LOKALNI PRZEDSIĘBIORCY - LOKALNI PATRIOCI świętujemy 100-stu lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Zapraszamy do Brodnickiego Domu Kultury w godz. 9:00 - 17:00.

W programie między innymi:

 • "Trener Marzeń - realizacja Twoich celów" - Krzysztof Piersa
 • "Historia przedsiębiorczości w Brodnicy" - Piotr Grążawski
 • "Wideomarketing jakiego twoi odbiorcy oczekują" - Adrian Drzycimski
 • "Drontechnologia i jej potencjał biznesowy" - Paweł Słupski, Łukasz Kaźmierczak
 • "Zdrowa żywność - biznes z misją" - Mieczysław Babalski
 • "Zasada złotej dekady w inwestowaniu" - BS Brodnica - Andrzej Grubalski
 • "Alternatywne metody rozwiązywania sporów w biznesie" - Irena Paczkowska
 • "Zwiększ efektywność w Biznesie! - Jak rozwijać kompetencje swoje i swoich pracowników?" - Dawid Stefaniak
 • "Żeby chociaż im się chciało! Czyli o motywowaniu pracowników w trudnych czasach" - Joanna Rajang

Dlaczego warto:
- otrzymasz porządną dawkę wiedzy, inspiracji i motywacji do dalszego rozwoju
- nawiążesz nowe relacje biznesowe, które mogą zaowocować dobrą współpracą w przyszłości
- poznasz ekspertów z różnych dziedzin biznesu
- poznasz historię brodnickich przedsiębiorców
- znajdziesz się w gronie osób, które chcą się rozwijać
- odkryjesz nowe możliwości dla swojej firmy, dzięki produktom i usługom zaprezentowanym przez prelegentów oraz wystawców stoisk

Wstęp wolny - konieczna rejestracja. Organizatorem II Kongresu Przedsiębiorczości jest Fundacja Przedsiębiorczości SYNERGIA.

 

Piknik historyczny w Brzoziu "Śladami historii do czasów II wojny światowej"

piknikplakat01_470.jpg

W sobotę, 10 listopada od godziny 13:00 w zespole wodno-parkowym oraz w remizie OSP w Brzoziu odbędzie się Piknik historyczny "Śladami historii do czasów II wojny światowej". W programie przewidziano wiele atrakcji, a wśród nich między innymi sztuka teatralna, prezentacja znalezisk, koncert pieśni patriotycznych i ognisko.

Piknik, który odbędzie się w Brzoziu jest podsumowaniem projektu "Śladami historii do czasów II wojny światowej", który realizowany jest dzięki dofinansowaniu z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich ramach projektu "Inicjuj z FIO na start". Celem projektu było zapoznanie młodzieży z zasadami zachowania bezpieczeństwa w sytuacji przypadkowego, amatorskiego odkrycia przedmiotów o charakterze militarnym, poszerzenie zainteresowania i pasji poszukiwań oraz bliższe poznanie znalezisk historycznych z czasów do końca II wojny światowej i poszukiwanie przedmiotów o charakterze historycznym jako alternatywny sposób spędzania wolnego czasu.

 

Warsztaty dla kobiet w Brodnicy

planetaplakat01_470(1).jpg

Chcesz wiedzieć jak profesjonalnie kształtować swój wizerunek zewnętrzny, jak czuć się swobodnie podczas wystąpień publicznych? W dniu 7 listopada 2018 r. o godz. 16:30 w Domu Harcerza w Brodnicy odbędą się warsztaty "Wizerunkowe aspekty wystąpień publicznych".

Celem warsztatu jest zdobycie wiedzy i umiejętności właściwego kształtowania profesjonalnego wizerunku kobiet w trakcie wystąpień publicznych oraz uzyskanie swobody w publicznym występowaniu i pełnym kontrolowaniu własnej mowy ciała jako aspektu wzmocnienia poczucia wartości.

Podczas warsztatów będzie mowa między innymi o:

 • mowie ciała w komunikacji
 • technikach budowania i utrzymywania kontaktu, gry statusowe
 • nienagannym wyglądzie czyli - dress code, savoir - vivre w trakcie wystąpień publicznych

Warsztaty organizowane są przez Grupę Samopomocową "Planeta Kobiet", która od września realizuje projekt "Kobieta na Drodze Rozwoju". Środki na ten cel pozyskała w ramach programu "Inicjuj z FIO na start" dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Spotkanie poprowadzi Piotr Kilańczyk, certyfikowany coach i trener. Zapisy na warsztaty pod numerem telefonu: 511 262 324.

 

Koncert w Brodnicy z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

45027852_1355428541260875_7001728601598984192_n.jpg

W niedzielę, 4 listopada o godzinie 17:00 w kościele pw. Jezusa Miłosiernego w Brodnicy (ul. Łyskowskiego) odbędzie sie koncert z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, 40-lecia wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, 15. rocznicy poświęcenia przez św. Jana Pawła II parafialnego wizerunku Jezusa Miłosiernego. Wystąpi Orkistra Symfoników Bydgoskich i Chór Akademicki UMK w Toruniu z dyrygentami Izabelą Szyma-Wysocką i Arkadiuszem Kaczyńskim i solistami Tetianą Veksler i Mikołajem Hajduczenia.

 

Koncert w Brodnicy z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości

03fcdb25a903d8b16449fb3a4a47e073_big.png

W dniu 3 listopada w Brodnickim Domu Kultury o godzinie 17:00 odbędzie się koncert "Projekt patriot" - Discopolis osobisty obraz współczesnego patriotyzmu. Projekt powstał z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Wybrane pieśni patriotyczne okraszone fantazją i wrażliwością, dają osobisty obraz współczesnego patriotyzmu. Projekt Patriot to muzyka wesoła i smutna, taneczna, biesiadna, rytmiczna, improwizowana, pisana, polska.


Koncert odbędzie się również w Gminnym Domu Kultury w Górznie w dniu 9 listopada o godzinie 19:00 i w DKŚ Warszawa w dniu 5 listopada o godzinie 19:00. Wystąpią: Maja Kwiatkowska (skrzypce, wokal), Mateusz Kwiatkowski (wiolonczela, bass, loops, live electronics), Jacek Namysłowski (puzon, instrumenty klawiszowe), Krzysztof Gradziuk (perkusja). Wstęp wolny. Zapraszamy!

 

Objazdowe kino VISA w Brodnicy

kler01_700.jpg

"Kler" - film, który podzielił Polskę, najnowsza produkcja Wojciecha Smarzowskiego, wkrótce także w Brodnicy. Film, który bierze na warsztat grzechy instytucji Kościoła katolickiego, z pewnością wzbudza wiele krytyki. Zanim jednak wygłosimy swoją opinię, trzeba ten film po prostu obejrzeć, tym bardziej, że nadarza się ku temu okazja w poniedziałek, 29 października.

TELEFONICZNA REZERWACJA BILETÓW: (22) 357 78 00, od poniedziałku do piątku, w godz. 10:00-15:00.
BILETY ON LINE: KUP BILET ON LINE!
BILETY: 16 zł normalny, 14 zł szkolny, studencki, seniora, rodzinny, 12 zł grupowy (grupy powyżej 15 osób, bilety dostępne jedynie na seanse do 13:00, od poniedziałku do piątku).
Zakupu biletów ulgowych można dokonać jedynie w kasie kina, w dniu seansu. Wszystkie zarezerwowane bilety należy odebrać w kasie kina, NAJPÓŹNIEJ pół godziny przed seansem. Kasa kina czynna w dniu seansów od godz. 09:30.

kielplakat01_470.jpg

GODZ. 10:00, 16:00 – „BIAŁY KIEŁ” (85 min.)
Animacja, familijny, 2D DUBBING PL, ograniczenia wiekowe: BO.
ZWIASTUN:
https://youtu.be/u4FIUY3ybmY

Twórcy hitów „Sekrety morza”, „Happy Feet: Tupot małych stóp 2” i „Sekretne życie zwierzaków domowych” prezentują pełną mądrości, przygód i wzruszeń opowieść o psie, w którego żyłach płynie wilcza krew. Ich film jest pierwszą animowaną ekranizacją przetłumaczonej na 89 języków, ponadczasowej książki Jacka Londona.
Biały Kieł to rezolutny i nietypowy szczeniak – mieszanka psa i wilka. Po rodzicach odziedziczył najlepsze cechy obu ras, które pozwalają mu przetrwać w mroźnych warunkach północy. Przygarnięty przez indiańskiego wodza, Biały Kieł uczy się współpracy z ludźmi i innymi psami. Niestety na skutek nieprzewidzianych zdarzeń, zwierzak trafia do nowych właścicieli, którzy widzą w nim tylko łatwy zarobek. Biały Kieł postanawia uciec i odszukać swojego pana. Tak zaczyna się niezwykła przygoda psa, który stał się legendą.

 

dywizjonplakat01_470.jpg

GODZ. 12:00 – „BITWA O ANGLIĘ” (105 min.)
Historyczny, wojenny, dramat, 2D NAPISY PL, ograniczenia wiekowe: 13+.
ZWIASTUN: https://youtu.be/eGs17Jv9ZXQ
Pełna rozmachu i emocjonujących podniebnych walk superprodukcja opowiadająca niesamowitą historię Dywizjonu 303 imienia Tadeusza Kościuszki – legendarnych polskich lotników, którzy stali się najskuteczniejszymi pilotami podczas bitwy o Anglię w czasie II wojny światowej. W międzynarodowej obsadzie, obok Marcina Dorocińskiego („Jack Strong”, „Pitbull. Ostatni pies”) i Filipa Pławiaka („Listy do M. 3”), wystąpili również: gwiazda kultowego serialu „Gra o tron” – Iwan Rheon oraz syn Mela Gibsona – Milo Gibson (znany m.in. z nagrodzonego dwoma Oscarami obrazu „Przełęcz ocalonych”). Reżyserii podjął się David Blair – zdobywca nagród BAFTA i Emmy. Za efekty specjalne odpowiada firma Lipsync Post, mająca na swoim koncie pracę przy zagranicznych produkcjach z największymi hollywoodzkimi gwiazdami. Zdjęciami do filmu zajął się Piotr Śliskowski – wybitny operator, który pracował przy „Generale Nilu”, „80 milionach” i serialu „Czas honoru. Powstanie”.

 

klerplakat01_470.jpg

GODZ. 18:00, 20:30 – „KLER” ( 135 min.)
Dramat, 2D FILM POLSKI, ograniczenia wiekowe: 15+.
ZWIASTUN: https://youtu.be/N9Asxqvr2m8
Wojtek Smarzowski, twórca wielokrotnie nagradzanych dzieł: „Wołyń”, „Pod Mocnym Aniołem”, „Drogówka”, „Róża”, „Dom zły” i „Wesele”, wraca z nowym filmem. „Kler” to obraz kościoła katolickiego jako instytucji oglądanej „od strony zakrystii”, rzucający światło na tematy niewygodne, trudne, często przemilczane, ale też poruszające. Wszystko to ukazane zostało przez pryzmat losów trójki duchownych, których wzloty i upadki udowadniają, że księżom, podobnie jak społeczności wiernych, nic co ludzkie nie jest specjalnie obce. W rolach głównych popis wielkiego aktorstwa dają Arkadiusz Jakubik, Robert Więckiewicz, Jacek Braciak oraz – po raz pierwszy u Smarzowskiego – Janusz Gajos. W doskonałej, pełnej gwiazd obsadzie znaleźli się także m.in.: Joanna Kulig, Katarzyna Herman, Rafał Mohr, Robert Wabich, Henryk Talar i Izabela Kuna. „Kler” został nominowany do Złotych Lwów 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Przed kilkoma laty tragiczne wydarzenia połączyły losy trzech księży katolickich. Teraz, w każdą rocznicę katastrofy, z której cudem uszli z życiem, duchowni spotykają się, by uczcić fakt swojego ocalenia. Na co dzień układa im się bardzo różnie. Lisowski (Jacek Braciak) jest pracownikiem kurii w wielkim mieście i robi karierę, marząc o Watykanie. Problem w tym, że na jego drodze staje arcybiskup Mordowicz (Janusz Gajos), pławiący się w luksusach dostojnik kościelny, używający politycznych wpływów przy budowie największego sanktuarium w Polsce… Drugi z księży – Trybus (Robert Więckiewicz) w odróżnieniu od Lisowskiego jest wiejskim proboszczem. Sprawując posługę w miejscu pełnym ubóstwa, coraz częściej ulega ludzkim słabościom. Niezbyt dobrze wiedzie się też Kukule (Arkadiusz Jakubik), który – pomimo swojej żarliwej wiary – właściwie z dnia na dzień traci zaufanie parafian. Wkrótce historie trójki duchownych połączą się po raz kolejny, a wydarzenia, które będą mieć miejsce, nie pozostaną bez wpływu na życie każdego z nich.

Celem naszego filmu nie jest podejmowanie dyskusji na temat wiary czy krytyka osób wierzących. Wiarę uznajemy za jedną z najbardziej intymnych sfer każdego człowieka. Chcemy jednak mówić o ludzkich działaniach i postawach budzących nasz fundamentalny sprzeciw. Nasz film to wizja artystyczna oparta na wielu prawdziwych wydarzeniach, sytuacjach, które miały miejsce gdzieś i kiedyś. To niezwykle poruszająca, ale równocześnie prawdziwa historia.

Nie kryjemy swego zafascynowania osobą papieża Franciszka, tak skrajnie niepasującego do dzisiejszego, zatraconego w konsumpcji świata. Oto papież, który przestronne, luksusowe apartamenty w Pałacu Apostolskim dobrowolnie zamienił na skromne mieszkanko w Domu św. Marty. Reformy, jakich się podjął, mają na celu przede wszystkim budowę Kościoła całkowicie misyjnego, rozumianego jako wspólnota, która zwróci się z pomocą zagubionym i służyć będzie ludziom na całym świecie. Franciszek to papież stawiający na pierwszym miejscu nie prawo, ale czyste miłosierdzie. Kościół według niego powinien być ubogi, służyć ubogim, opłakiwać tych, których nikt nie opłakuje. Franciszek krytykuje materializm, jednak duchowni udają, że tego nie słyszą. To aż prosiło się o refleksję filmową. Jak w całej tej sytuacji odnajdują się zwykli, przeciętni księża? Jak patrzą na to wszystko wierni? Na te pytania, oraz kilka innych, staramy się dać odpowiedź w swoim obrazie – twórcy filmu.

 

"SzeptAnki" - koncert jazzowy w Pałacu Anny Wazówny w Brodnicy

szeptplakat01_470.jpg

W piątek, 19 października w Pałacu Anny Wazówny w Brodnicy zapraszamy na koncert "SzeptAnki". To kolejna odsłona cyklu "Jazz w Annie", choć na koncert wybrać się powinni nie tylko zwolennicy jazzu. Będzie to porcja dobrej muzyki w wykonaniu Mai i Mata Kwiatkowskich i Karola Domańskiego. Wstęp wolny.

 

Objazdowe kino VISA w Brodnicy

visa01_700(1).jpg

W dniu 18 października do Brodnickiego Domu Kultury zawita objazdowe kino VISA. W programie kinowym zobaczymy film familijny, historyczny i dwie komedie. 

TELEFONICZNA REZERWACJA BILETÓW – (22) 357 78 00, od poniedziałku do piątku, w godz. 10:00 -15:00.
BILETY: 16 zł – normalny , 14 zł – szkolny, studencki, seniora, rodzinny. Zakupu biletów ulgowych można dokonać jedynie w kasie kina, w dniu seansu. Wszystkie zarezerwowane bilety należy odebrać w kasie kina, NAJPÓŹNIEJ pół godziny przed seansem.
Kasa kina czynna w dniu seansów od godz. 09:30
PRZEDSPRZEDAŻ: KUP BILET ON LINE!

W programie:

GODZ. 10:00 – HOTEL TRANSYLWANIA 2D (100 min.)
GODZ. 15:00, 16:55 – HOTEL TRANSYLWANIA 2D 3D
Animacja, familijny.
3D DUBBING PL – cena biletu: 18 zł normalny, 16 zł ulgowy (szkolny, studencki, seniora, rodzinny), 14 zł grupowy (grupy powyżej 15 osób, bilety dostępne jedynie na seanse do 13:00 od poniedziałku do piątku),
2D DUBBING PL – cena biletu: 16 zł normalny, 14 zł ulgowy (szkolny, studencki, seniora, rodzinny), 12 zł grupowy (grupy powyżej 15 osób, bilety dostępne jedynie na seanse do 13:00 od poniedziałku do piątku)
Zwiastun: https://youtu.be/DfxVc0guzSo
Bohaterowie upiornie zabawnej komedii powracają! Tym razem Paka Draka wybierze się na ekskluzywne wakacje. Będą podróżować luksusowym potwornym statkiem. W końcu od codziennej pracy w Hotelu Transylwania trzeba kiedyś odpocząć. Czas na spokojne żeglowanie i korzystanie ze wszystkich dobrodziejstw statku – od upiornych zawodów w siatkówkę przez egzotyczne wycieczki, aż po relaksujące opalanie pod światłem księżyca. Ale wakacje ze snów szybko stają się wakacjami z koszmarów, kiedy Mavis spostrzega, że Drac zakochał się w tajemniczej pani kapitan statku. Ericka ukrywa niebezpieczny sekret, który zagraża gatunkowi potworów.
W polskiej wersji językowej usłyszymy m.in.: Szymona Majewskiego, Joannę Jędrzejczyk i Krystynę Czubównę.

GODZ. 12:00 – DYWIZJON 303. HISTORIA PRAWDZIWA (101 min.)
Historyczny, wojenny, akcja, 2D FILM POLSKI, ograniczenia wiekowe: 13+, cena biletu: 16 zł normalny, 14 zł ulgowy (szkolny, studencki, seniora, rodzinny), 12 zł grupowy>Zwiastun: https://youtu.be/3HEpih9nf-k
Przekonaj się jak walczyli. Kogo kochali i kogo stracili!
Prawdziwa historia Dywizjonu 303 inspirowana bestsellerem Arkadego Fieldera!
Na ekranie znakomici polscy aktorzy: Piotr Adamczyk, Maciej Zakościelny, Antoni Królikowski, Jan Wieczorkowski, Krzysztof Kwiatkowski, Marcin Kwaśny, Nikodem Rozbicki, Anna Prus oraz brytyjscy artyści: Cara Theobold, Andrew Woodall czy John Kay Steel.
Syn autora książki, Marek Fiedler twierdzi, że „Dywizjon 303” był dziełem życia jego ojca i każdy Polak powinien go zobaczyć. „Gdyby ojciec wiedział, że powstał ten film, niesłychanie by się ucieszył. Jest to temat jest dla wszystkich Polaków równie ważny, bo to jedno z naszych wspaniałych zwycięstw, o których powinniśmy pamiętać”.

8:50 – SERCE NIE SŁUGA (90 min.)
Komedia romantyczna, ograniczenia wiekowe: od 13 lat Zwiastun: https://youtu.be/2mHmInAqrLE
Komedia romantyczna inspirowana prawdziwą miłością!
Takiej komedii o związkach jeszcze nie było!
Na ekranie zobaczymy: Romę Gąsiorowską, Pawła Domagałę, Magdalenę Różczkę, Mateusza Damięckiego, Zuzannę Grabowską, Borysa Szyca, Piotra Głowackiego, Tomasza Sapryka, Ewę Kasprzyk, Ewę Chodakowską, Krzysztofa Stelmaszyka oraz Krzysztofa Globisza. Gościnnie wystąpił również polski wokalista Mesajah.
„Serce nie sługa” to film o poszukiwaniu miłości. To zabawne i przejmujące spojrzenie na współczesne związki. Związki ludzi, którzy przestali wierzyć w miłość, choć w głębi duszy właśnie na taką prawdziwą miłość czekają. Nie jest jednak łatwo odnaleźć swoją drugą połówkę.
Daria i Filip – główni bohaterowie filmu znają się od lat i są najlepszymi przyjaciółmi. Filip to klasyczny „Piotruś Pan” i łamacz damskich serc. Po kolejnej, upojnej nocy, gdy obudzi się obok nowo poznanej dziewczyny, poczuje, że chce zmienić swoje życie i nadać mu sens. Przypomni przyjaciółce propozycję, którą złożył jej kilka lat wcześniej, że jeśli do trzydziestki nie będą w poważnych związkach, to pobiorą się i razem wychowają dziecko.
Czy miłość może zacząć się od przyjaźni? Czy faktycznie jest w stanie przetrwać wszystko? A przede wszystkim – czy może trwać wiecznie?

GODZ. 20:40 – 7 UCZUĆ (110 min.)
Komedia, dramat, 2D FILM POLSKI, ograniczenia wiekowe: TBC, cena biletu: 16 zł normalny, 14 zł ulgowy (szkolny, studencki, seniora, rodzinny), 12 zł grupowy.
Zwiastun: https://youtu.be/addwpFMTmEQ
„7 uczuć” to najnowszy film Marka Koterskiego oparty na tak zaskakującym i brawurowym pomyśle, że nie chcemy go zdradzać, aby nie popsuć Państwu przeżywania siedmiu uczuć. Natomiast śmiało można powiedzieć, że czegoś takiego w światowej kinematografii jeszcze nie było! Ta absolutnie wyjątkowa, ważna, mądra, wzruszająca, ale i pełna charakterystycznego dla Marka Koterskiego humoru produkcja pochwalić się może iście gwiazdorską obsadą. W postać Adasia Miauczyńskiego po raz pierwszy wcielił się Michał Koterski, spełniając tym samym swoje wielkie aktorskie marzenie. Jego rodziców brawurowo zagrali Maja Ostaszewska i Adam Woronowicz. W pozostałych rolach zobaczymy m.in. Marcina Dorocińskiego, Katarzynę Figurę, Małgorzatę Bogdańską, Gabrielę Muskałę, Roberta Więckiewicza, Andrzeja Chyrę, Tomasza Karolaka, Sonię Bohosiewicz, Joannę Kulig, Łukasza Simlata, Edytę Herbuś, Magdalenę Cielecką, Cezarego Pazurę i wielu innych artystów.
Adaś Miauczyński powraca do czasów swojego dzieciństwa, kiedy – jak większość z nas – miał spory problem z nazywaniem towarzyszących mu wtedy emocji. Aby poprawić jakość swego dorosłego już życia, postanawia powrócić do tamtego nie do końca – jak się okazuje – beztroskiego okresu, by nauczyć się przeżywania siedmiu podstawowych uczuć. Ta ekstremalnie nieprzewidywalna podróż do przeszłości obfituje w szereg przezabawnych, wręcz komicznych sytuacji, ale niesie za sobą również moc wzruszeń i refleksji.

 

Spektakl w Jabłonowie Pomorskim

sklepplakat01_470(1).jpg

W dniu 18 października o godzinie 18:00 w Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim wystawiony będzie spektakl "Przed sklepem jubilera" - utwór kardynała Karola Wojtyły w reżyserii Roberta Czechowskiego. Utworem tym Karol Wojtyła pragnie zwrócić uwagę na czym polega prawdziwa miłość małżeńska.

"Przed sklepem jubilera" w reżyserii Roberta Czechowskiego, to historia o miłości, Bogu i relacjach międzyludzkich. To niezwykła opowieść o ludziach młodych i starszych, o młodzieńczym zakochaniu, dojrzałej miłości, o refleksjach nad przeszłością. Teatralne dzieło św. Jana Pawła II doskonale wpisuje się w tegoroczne obchody 40-lecia wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

Reżyserią spektaklu zajął się Robert Czechowski – dyrektor Lubuskiego Teatru im. L. Kruczkowskiego w Zielonej Górze. Za scenografię odpowiada Wojciech Stefaniak, mający na koncie ponad dwieście scenografii do dramatycznych sztuk teatralnych, wielu koncertów i aranżacji wystawienniczych. Kostiumy zaprojektowała natomiast Aleksandra Harasimowicz – współpracująca m.in. z New Theater w Nowym Jorku i Teatrem Dramatycznym w Warszawie. W obsadzie zobaczymy m.in. Niko Niakasa, toruńskiego aktora i lalkarza, Agnieszkę Brenzak, absolwentkę wokalistyki jazzowej współpracującą z Teatrem Muzycznym przy "Tajemnicy Tomka Sawyera", "Hemarze", "Sile sióstr", Martę Jaszewską, współpracującą z Teatrem Gdynia Główna oraz Gdańskim Towarzystwem Przyjaciół Sztuki.

 

"Kraina Uśmiechu" - koncert w Brodnickim Domu Kultury

 

operetkaplakat01_470(2).jpg

W piątek, 5 października w Brodnickim Domu Kultury odbędzie się koncert "Kraina Uśmiechu", w którym wystąpią soliści Polskiej Opery Kameralnej. Koncert poprowadzi Kazimierz Kowalski - znany polski śpiewak operowy, związany z Teatrem Wielkim w Łodzi. W koncercie wystąpią wystąpią soliści Polskiej Opery Kameralnej:

 - Małgorzata Kulińska

 - Ewa Szpakowska

 - Andrzej Jurkiewicz

W programie między innymi usłyszymy przeboje z takich dzieł jak "Straszny Dwór", "Halka", Księżniczja Czardasza", "Baron Cygański", "Skrzypek na Dachu".

Koncert odbędzie się w piątek, 5 października o godzinie 18:00 w Brodnickim Domu Kultury. Wstęp wolny.

 

Koncert w Pałacu Anny Wazówny w Brodnicy

koncert01_470.jpg

Muzeum w Brodnicy i Towarzystwo Miłośników Ziemi Michałowskiej zapraszają na koncert "Ballady na dwa serca", który odbędzie się w niedzielę, 30 września o godz. 17:00 w Pałacu Anny Wazówny. Na scenie zaprezentuje się duet Andrzej Korycki i Dominika Żukowska. Wstęp wolny.

 

Bella Skyway Festival w Toruniu

sky(1).jpg

W dniach 21 - 26 sierpnia w Toruniu odbywa się po raz dziesiąty Bella Skyway Festival - jedno z najważniejszych wydarzeń na kulturalnej mapie Torunia. Rozświetli on ulice Starego Miasta, warto więc zafundować sobie niezapomniane przeżycie. Bella Skyway Festival to wzbogacenie krajobrazu kulturalnego Torunia o kolejne wydarzenie o europejskim charakterze. Niecodzienne, unikatowe, zmieniające rzeczywistość, tchnące nowe życie w stare mury miasta. Festiwal organizowany jest w Toruniu nieprzerwanie od 2009 roku.

W tym roku w roli głównej ENERGIA. Energia może budzić wiele skojarzeń – od energii fizycznej, przez filozoficzną/życiową po bardziej niezbadaną, tajemniczą ciemną siłę. Na tych trzech osiach bazować będą twórcy tegorocznej edycji:

Energia fizyczna – jest wszechobecna, występuje pod różnymi postaciami i otacza nas ze wszystkich stron. Tak też będzie w Toruniu, który za sprawą instalacji zmieni się w świetlną, energiczną i energetyczną masę miejską. Energia może być stała i zmienna, może przybierać różne formy, a także powodować przepływ ciepła – tego typu zjawisk będą mogli doświadczyć uczestnicy festiwalu.

Ciemna energia – podczas tej edycji będziemy mogli również poczuć formę energii, która wypełnia całą przestrzeń, wywołując rozszerzanie się Wszechświata. Ciemna energia na czas trwania Festiwalu wsiąknie w toruński krajobraz i poruszy naszą wyobraźnię. Energia może przenikać z jednego ciała do drugiego, przemieszczać się między istnieniami oraz rozprzestrzeniać na całą rzeczywistość. Za sprawą nocy i świateł, wizerunek znanych miejsc i budynków odkryje przed nami zupełnie nowe znaczenie.

Energia życiowa, witalna – gama świateł płynących z centrum miasta rozświetli umysły i serca wszystkich gości nową, pozytywną energią. Klimat wydarzenia połączy statyczną przestrzeń miejską z najnowszymi technologiami rozprzestrzeniania energii świetlnej. Jasność płynąca z tej energii potrafi dotrzeć do najbardziej niedostrzegalnych elementów zabudowania i architektury naszego miasta. Symbolika światła to przede wszystkim wieczność, radość duchowa i natchnienie – a to natchnienie pobudzi wszystkich do zmysłowej eksploracji światła. Światło to cały świat, który czeka na nasze odkrycie.


Dzięki artystycznym wizjom przedstawionym na Bella Skyway Festival wszyscy będą mogli doświadczyć tytułowej Energii i dzięki niej "naładować swoje akumulatory" oraz pozytywnie się nastroić.

 

Koncert na zamku w Brodnicy

gryfyplakat.jpg

W piątek, 24 sierpnia o godzinie 18:00 na zamku w Brodnicy odbędzie się koncert zespołu gitarowego GRYFY. W repertuarze znajdą się utwory The Shadows - brytyjskiego zespołu rockowego, popularnego w latach sześćdziesiątych XX wieku. 

The Shadows – brytyjski zespół rockowy był popularny w latach sześćdziesiątych XX wieku. Utworzony został do akompaniowania wokaliście Cliffowi Richardowi, następnie rozwijał własną karierę jako zespół instrumentalny.

W skład zespołu wchodzą: Roman Krawczyk – perkusja założyciel i kierownik zespołu, Leszek Sochan – gitara basowa, Jerzy Górski – gitara rytmiczna, Krzysztof Czarniecki – gitara prowadząca, aranżer.

Wstęp wolny.

 

Koncert na Dużym Rynku w Brodnicy

cover01_700.jpg

Tapirowane włosy, neonowe kolory, cekiny, koronki i bufki, nadmiar sztucznej biżuterii i burza loków po trwałej ondulacji - to tylko kilka charakterystycznych trendów dla mody lat 80. Królowały wówczas perłowe cienie na powiekach, kreszowane dresy, a saszetka zapięta w pasie była jednym z najbardziej stylowych gadżetów. A w muzyce... Kto nie kochał lat 80? Wszystkich stęsknionych za niepowtarzalnym klimatem lat 80' zapraszamy 26 sierpnia o godzinie 17:00 na Duży Rynek w Brodnicy na koncert.

Wstęp wolny

 

Otwarcie salonu VOBIS w C.H. ROBI w Brodnicy

vobis.jpg

vobis1.jpg

 

Warsztaty kulinarne z Anną Wazówną

plakat_anna_w.jpg

W sobotę, 15 września o godzinie 10:00 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy przy ulicy Karbowskiej 29 odbędzie sie sesja popularno-naukowa i warsztaty kulinarne "Smakołyki z książęcego stołu- co jadano, co pito w czasach Anny Wazówny". Wygłoszone zostaną 2 referaty, połączone z pokazem multimedialnym na temat:

1. "Starościna brodnicka na zamkach w Brodnicy i Golubiu-Dobrzyniu - przyczynek do biografii Anny Wazówny".

2. "Anna Wazówna - patronka i opiekunka uczonych, zielarzy oraz ziołoleczników"

W godz. 11:15-12:15 odbędą się warsztaty kulinarne w formie konkursowej -  zmagania uczestników o tytuł "Nadwornego Kucharza Anny Wazówny".

Po ogłoszeniu wyników i przyznaniu tytułu Nadwornego Kucharza Anny Wazówny odbędzie degustacja dań - smakołyków z książęcego stołu. Warto wybrać się do CKZiU, dokształcić się historycznie, a przy okazji popróbować, co też dobrego serwowano w tamtych czasach.

 

"Wolności!" - gwiazdy polskiej muzyki zaśpiewają w Toruniu

40398024_1351711198292866_9035316855144710144_n.jpg

Marszałek Piotr Całbecki zaprasza wszystkich mieszkańców i gości regionu na wyjątkowy koncert "Wolności!" organizowany z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości. W niedzielę, 16 września na plenerowej scenie za Urzędem Marszałkowskim zaprezentuje się plejada gwiazd polskiej muzyki. Na plenerowej scenie za Urzędem Marszałkowskim zaprezentuje się plejada gwiazd polskiej muzyki: Tomasz Organek, Katarzyna Nosowska, Krzysztof Zalewski, Anita Lipnicka, Muniek Staszczyk, Natalia Kukulska i Mariusz Lubomski. Wstęp wolny, start o godzinie 18:00. Artyści zaprezentują w Toruniu swoje przeboje poświęcone Polsce i różnym przejawom wolności, jak również kultowe polskie utwory. Aranżacje przygotuje zespół pod kierownictwem Jana Smoczyńskiego z gościnnym udziałem jazzowego kwartetu Atom String Quartet. Koncert poprowadzi znany dziennikarz Maciej Orłoś.

Plakat.jpg

 

Razem do Trójstyku - sztafeta z Górzna

trojstyk1.jpg

Razem do Trójstyku to akcja mająca na celu spotkanie środowisk lokalnych w pięknych okolicznościach natury. Pierwsza edycja tego wydarzenia odbyła się w roku 2016 w okolicach wsi Konopaty leżącej na trójstyku województw: warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego; oraz powiatów: brodnickiego, żuromińskiego i działdowskiego. Warto dodać, że walor historyczny wpisany w to miejsce również podkreśla jego łączącą funkcję, okolice wsi Konopaty znajdowały się bowiem na styku dwóch zaborów – pruskiego i rosyjskiego. „Międzypokoleniowa Sztafeta Turystyczna na Trójstyku” w tym roku odbędzie sie w sobotę, 29 września. Z Górzna, Lidzbarka, Żuromina, Lubowidza wyruszą sztafety, które po marszu w przepięknych "okolicznościach" przyrody spotkają się na trójstyku, czyli w miejscu, które łączy nasze kujawsko-pomorskie z trzema wyżej wymienionymi województwami. Zapraszamy do Górzna, aby wspólnie wyruszyć w niezwykłą podróż.

20180911.jpg

 

VII Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego w Brodnicy

41616253_474527053029743_532596191179833344_n.jpg

W dniu 29 września br. w hali OSiR w Brodnicy odbędzie się VII Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Brodnicy. Impreza podzielona została na dwa bloki taneczne. Pierwszy o godzinie 10:00, drugi o 14:30. Gala finałowa została zaplanowana na godzinę 17:00. Organizatorami wydarzenia jest Urząd Miejski w Brodnicy, Brodnicki Dom Kultury oraz Szkoła Tańca Julity i Konrada Drobotko

 

Koncert "Kochamy Polskie Piosenki" w Brodnickim Domu Kultury

2018-09-25_141744.jpg

W dniu 14 października o godzinie 17:00 w Brodnickim Domu Kultury odbędzie się koncert "Kochamy Polskie Piosenki". W programie koncertu znajdą się piosenki Agnieszki Osieckiej, Czesława Niemena, Zbigniewa Wodeckiego, Andrzeja Zauchy, Wojciecha Młynarskiego, Marka Grechuty, Dawida Podsiadło i Kabaretu Starszych Panów. Koncert poprowadzą znani z radiowej "Trójki" Piotr Metz i Piotr Stelmach. Wejściówki do odbioru w Brodnickim Domu Kultury od dnia 1 października 2018 roku.