• KUBECZKI DLA DZIECI

Pijąc wodę, czy herbatkę, czy soczek, ważne, aby kubek lub bidon, którego używa dziecko, był wykonany z bezpiecznych dla jego zdrowia materiałów, nie zawierających żadnych szkodliwych substancji. Wszyscy lekarze i specjaliści zgodnie twierdzą, że najlepsze dla dziecka są kubki otwarte. Możemy zacząć od zwykłego plastikowego kubeczka otwartego, jednak wielu dzieciom ciężko jest z takiego pić. Największym problemem jest to, że mocno muszą odchylić głowę, a do tego ciężko jest im go chwycić, zwłaszcza w przypadku kubków z jednym uchem. Pierwszy kubek dla dziecka może być wprowadzony już około 5-9 miesiąca życia dziecka. Wręczenie dziecku kubka do samodzielnego picia wiąże się też z obserwowaniem jego zdolności manualnych.

Początkowo najlepiej kupić tzw. „kubeczek niekapek”. Taki rodzaj kubeczka dla dziecka nie pozwala na rozlanie jego zawartości, niezależnie od jego pozycji. Żeby się z niego napić, dziecko będzie musiało trochę possać, co będzie mu przypominało ssanie piersi lub butelki i przyjdzie z większą łatwością niż picie ze zwykłego kubka. Kubeczki niekapki pozwalają na uniknięcie rozlania zawartości kubka, ale równocześnie nie pozwalają się dziecku nauczyć, jak prawidłowo pić z normalnego kubka. Jeśli dziecko będzie używało przez długi czas niekapka, może mieć problem przy próbach picia z normalnego kubka.Pierwszy kubeczek dziecka powinien być dostosowany do jego wieku – odpowiednio wyprofilowany, z dużymi uchwytami po obu stronach.

Kubek Doidy pozornie niczym nie różniący się od tradycyjnego kubka. Jednak różnica jest i to całkiem spora. Dzięki temu, że kubek jest „krzywy” bardzo łatwo poić nim kilkumiesięczne dziecko (od 3 miesiąca życia). Picie z tego kubka jest polecane przez logopedów, ponieważ ruch szczęki, kiedy dziecko z niego pije odpowiada ruchowi szczęki, jakie dziecko wykonuje podczas ssania piersi. Kubek jest lekki, więc maluchowi łatwo go utrzymać w ręce. Dzięki temu, że kubek jest ścięty z jednej z strony dziecko nie musi mocno przechylać głowy i samo uczy się jak delikatnie nim poruszać by nie oblać się wodą. Pamiętajmy też o tym, że to jaki kubek wybierzemy dla naszego dziecka może mieć duży wpływ na jego zgryz oraz rozwój mowy. Warto dobrze przemyśleć taki zakup, bo naprawdę nie jest on bez znaczenia.

  • Parametry

Brak produktów do wyświetlenia
  • Promocje
  • Strefa okazji