• Kategorie
  • Szukaj

Koce i pledy są najlepszym przyjacielem każdego człowieka, bo kto z nas nie marzy o popołudniowym relaksie pod ciepłym okryciem? Dodatkowo taki koc potrafi odmienić aranżacje każdego wnętrza. Ale możemy także nakryć nim łóżko lub kanapę, owinąć się podczas chłodnego wieczoru, albo wykorzystać na pikniku za miastem. Dziś pełnią nie tylko funkcję praktyczną. Obecnie są ważną częścią wyposażenia - cieszą oko i dodają wnętrzu przytulności. Jeśli trzeba, chronią meble przed zniszczeniem, ale przede wszystkim sprawiają, że wręcz nie mamy ochoty wstawać z kanapy.

Najpopularniejsze koce wykonane są z bawełny, mikrofibry, polaru i akrylu. Ich cechami jest lekkość, ale także są ciepłe, wytrzymałe i przystępne cenowo. Te droższe wykonane są z wełny, kaszmiru, angory czy żakardu. Niezmiennie popularnością cieszą się tekstylia wykonane z wełny - są naturalne, nie "gryzą", przepuszczają powietrze, nie elektryzują i przyjemnie grzeją. Jesienią doskonale sprawdzą się wełniane koce, które nadają się do popołudniowej drzemki na kanapie czy wieczoru z książką w salonie.Wybierając koc dla siebie, musimy się przede wszystkim zastanowić się, do czego ma on nam służyć. Warto zwracać uwagę na metki, producenta i skład. Im większa procentowo zawartość naturalnych włókien, tym lepiej. Istotną sprawą jest też sposób jego prania i suszenia. Tu warto zaznaczyć, że tkaniny ekskluzywne zawsze wymagają specjalnej pielęgnacji.

Przy wyborze pledu warto postawić na jego funkcjonalność. Duży pled pozwoli nam na okrycie się podczas chłodniejszych wieczorów na tarasie czy przed telewizorem, ale doskonale sprawdzi się też na plaży czy podczas pikniku w parku i lesie. Różnorodna, stonowana kolorystyka, subtelne wzory i uniwersalny rozmiar sprawiają, że pledy doskonale komponują się z wszelkimi kolorami mebli wypoczynkowych. Służyć mogą jako gustowne okrycie foteli, kanap czy jako narzuta na łóżko.

Stawiajmy jednak na jakość, bo te dzięki swojej trwałości i dokładnemu wykończeniu będą mogły służyć przez długie lata.