• Kategorie
  • Szukaj
  • PRZEŚCIERADŁA

Wybór prześcieradła wcale nie jest taki prosty. Oprócz doboru odpowiedniej szerokości i długości, którą należy dopasować do materaca, warto zastanowić się nad rodzajem tkaniny, która zapewni nam spokojny sen. Czym się kierować podczas zakupu idealnego prześcieradła? Prześcieradło bardzo wpływa na komfort spania. Nawet najlepszy materac może okazać się udręką jeżeli źle dopasujemy prześcieradło. Każdy ma pod tym względem własne preferencje, dlatego producenci szyją je z przeróżnych materiałów, a nawet w szerokiej gamie kolorystycznej. Barwa jednak jest cechą drugorzędną – zdecydowanie najważniejszy jest surowiec z jakiego powstaje tkanina.

Najpopularniejsze to bawełna, frotte i dżersej. Każdą tkaninę cechują konkretne właściwości, które wpływają na jakość snu. Każdy też lubi co innego. Jeden woli 100% bawełnę, inny doceni ciepło, które daje frotte.
Prześcieradła bawełniane cenione są przede wszystkim za dostępność. Można je kupić niemal wszędzie i w każdym możliwym kolorze. To ogromna zaleta, która pozwala na dopasowanie koloru prześcieradła do barwy pościeli. Modele bawełniane wykonane są z naturalnej bawełny. Tkanina ta znacząco wpływa na jakość snu. Bawełna doskonale odprowadza wilgoć i pozwala na swobodny przepływ powietrza. Prześcieradło z dżerseju jest miłe w dotyku. Przyjemność obcowania z tym materiałem sprawiła, że stał się on pożądanym przez osoby ceniące wysoką jakość snu. Tkanina ta jest także doskonałym izolatorem ciepła. Jej sploty sprawiają, że ciepło ciała jest utrzymywane, dzięki czemu sen jest bardziej błogi.

Prześcieradła frotte to materiał, który kojarzony jest z ręcznikami i szlafrokami. Ich zwolennicy cenią je za ciepło, które dają oraz miękkość. Są tacy, którzy śpią na nich przez okrągły rok, są tacy, którzy sięgają po nie tylko jesienią i zimą. Pewne jest jedno – delikatna warstwa włókien, która tworzy swego rodzaju puch na powierzchni prześcieradła, gwarantuje ciepło i jest przyjemna w dotyku.