• Kategorie
  • Szukaj
  • SZLAFROKI

Szlafroki stały się popularne w czasach funkcjonowania łaźni publicznych na terenie Rzymu. Dziś szlafrok jest używany nie tylko w zastępstwie ręcznika, ale również jako nieformalna część odzieży, idealna w trakcie wieczornego odpoczynku przy muzyce czy przed telewizorem jak i porannej krzątaniny z filiżanką kawy w ręku. Jedną z kluczowych kwestii decydujących o tym jak będziemy się czuli w zakupionym szlafroku jest bez wątpienia materiał, z którego został on wykonany.

Wśród materiałów godny polecenia jest szlafrok frotte, który jest puszysty, miękki w dotyku, doskonale otula ciało, a przy tym zachowuje swój doskonały wygląd nawet po wielokrotnym praniu. Wiosną, latem i na cieplejsze wieczory z kolei dobrym wyborem są szlafroki bawełniane, które charakteryzują się doskonałymi właściwościami absorbującymi wodę. Można również kupić szlafrok wyprodukowany z jednego ze zwiewnych materiałów jak tiul, satyna czy jedwab. Godne polecenia są także szlafroki wykonane z mikrowłókien. Lekkie i miłe w dotyku dobrze wchłaniają wodę i sprawiają, że skóra oddycha.

O tym na jaki fason szlafroka się zdecydujemy powinien zadecydować cel, w jakim będziemy go używać, tj. czy chcemy wyglądać sexy czy raczej zależy nam na tym, by było nam ciepło i wygodnie. Cienki, elegancki model z pewnością przyda nam się na wakacje czy podczas romantycznych chwil we dwoje. Nieco grubszy natomiast, gdy mamy zamiar korzystać z niego przede wszystkim w zaciszu swojego domu.

Podobnie jak pościel czy ręczniki szlafrok przed pierwszym użyciem należy wyprać, by zyskał odpowiednią chłonność i żeby wypłukać z materiału wszystkie substancje chemiczne. Szlafrok najlepiej jest prać w temperaturze 60°C używając w tym celu łagodnych detergentów, aby zachował swoją miękkość. Metody dbania o szlafrok w dużej mierze są zależne od tego, z jakiego materiału jest on wykonany. Z tego też powodu warto jest sprawdzić, jak możemy najbardziej korzystnie radzić sobie z konkretnymi środkami, by mieć pewność, że sprawnie znajdziemy dla siebie metody na pielęgnację.

W szlafrokach najbardziej chyba cenimy to, że są ciepłe, chłonne, maksymalnie delikatne dla skóry i zapewniają nam uczucie spokoju i wygody. Wiele szlafroków można połączyć z innymi produktami w tym samym stylu, na przykład z ręcznikami lub przepięknymi kapciami.