• Kategorie
  • Szukaj
  • Prześcieradła z gumką

Prześcieradło z gumką to dla wielu osób wynalazek wszech czasów. To model, który cieszy się niesłabnącą popularnością. Obecnie trudniej znaleźć prześcieradło bez gumki niż z nią. Nic dziwnego, jest dużo wygodniejsze i sprawia, że śpi się bardziej komfortowo.Jeśli mamy do wyboru możliwość zakupu prześcieradła z gumką lub bez, lepszym wyborem jest kupienie prześcieradła z gumką. Przede wszystkim prześcieradła z gumką nie przesuwają się w trakcie snu i idealnie przylegają do materaca. Niektórzy twierdzą, że tradycyjne prześcieradła wyglądają bardziej elegancko, niż te z gumką, lecz z pewnością wymagają częstszych zabiegów pielęgnacyjnych i dbania o regularne poprawianie.

W przypadku prześcieradeł z gumką rozmiar ma ogromne znaczenie. Prześcieradło musi być idealnie dopasowane. Tak, aby ani nie spadało z materaca, ani nie tworzyło niekomfortowych pofałdowań. Każdy materac łóżka ma swoje wymiary i to do nich należy dopasować prześcieradło. Najważniejszymi parametrami są szerokość i długość. Niemniej ważna jest grubość. Jeśli materac ma wymiary 160 x 200 cm to najprostsze jest zaopatrzenie się w prześcieradło o takim właśnie rozmiarze. Jeśli jednak grubość materaca jest większa, warto zakupić prześcieradło większe, które dokładnie otoczy materac i nie będzie się z niego zsuwać.

Prześcieradła z gumką – szczególnie te w dużych rozmiarach – to wyzwanie, które polega na ich założeniu na obszerny materac. Czasami do takiej czynności potrzebne są dwie osoby. Pewną trudność sprawia także składanie prześcieradła z gumką. Wszystko to jednak wynagrodzi spokojny sen, w którym nic się nie ściąga i nie roluje. Dobrze dobrane prześcieradło z gumką może się również nadawać do nakładania na wszelkiego rodzaju rozkładane kanapy i sofy do spania, które w ciągu dnia służą jako meble do siedzenia w salonie, chociaż takie użycie zmusza do codziennego ściągania i chowania pościeli. Prześcieradła z gumką mogą być zrobione z różnych rodzajów materiałów.