• Kategorie
  • Szukaj

Świece zapachowe to niepowtarzalne akcesoria, które zapewniają ciekawą dekorację wnętrza i wyjątkowe działanie aromaterapeutyczne. Świece zapachowe w słojach posiadają szeroką gamę aromatów (kwiatowe, owocowe, korzenne) i nie tylko ozdabiają one pomieszczenie, ale są również źródłem ciepłego, przyjemnego i romantycznego światła. Aromat świecy może przywołać pozytywne wspomnienia, odprężyć po ciężkim dniu w pracy, poprawić samopoczucie i ukoić zmysły.

To wyjątkowy dodatek do domów, który potrafi w szybkim tempie odmienić atmosferę pomieszczenia. Kupując świece warto zainwestować w dobry produkt, o wysokiej jakości, bo tylko taki zagwarantuje nam złożoną i wielowymiarową kompozycję zapachową, która unosi się w powietrzu na długo po zakończeniu palenia. A przecież nie ma nic przyjemniejszego niż powiew świeżości w dopiero co wysprzątanym pokoju.

Świece zapachowe z powodzeniem zadbają też o świąteczną atmosferę pobudzając zmysły i wyobraźnię. Jednak, żeby świeczka wypalała się do końca, należy przestrzegać kilku podstawowych zasad.

- Świecę trzeba rozpalać na przynajmniej godzinę lub dwie.
Jeśli będziemy świecę palić krócej, np. 15 min, to wosk nie wypali się równomiernie, pozostawiając zagłębienie, które będzie się utrzymywać za każdym następnym razem.

Gaszenie świecy to także nie taka prosta sprawa, jak mogłoby się wydawać. Najpopularniejszym sposobem jest zdmuchiwanie. Jednak nie jest to najlepsza metoda, ponieważ knot dymi się po zdmuchnięciu.
Dlatego należy ją gasić, przykrywając np. podstawką, która zamknie dopływ powietrza. Istnieje także specjalny przyrząd do gaszenia świec.

- Po każdym zgaszeniu świecy warto czasem przyciąć nożyczkami knot, pozostawiając 2-3 mm. Jeśli tego nie zrobimy, knot przy następnym zapaleniu świecy będzie dymił, zostawiając nieprzyjemny zapach.

- Zgaszoną świecę warto czymś przykrywać, żeby nie wietrzała i nie traciła swojego zapachu.

świece zapachowe brodnica tanie świece zapachowe

Godziny otwarcia od 9-18 w sobotę od 9-14 

Zapraszamy do Centrum Handlowego ROBI - poziom drugi

Telefon 602 360 521