• RĘCZNIKI

  • Parametry

Jakie cechy powinien mieć dobry ręcznik? Miękki w dotyku, chłonny dla wody i przyjazny dla oka. Ale ręcznik ręcznikowi nierówny. Wykorzystujemy je przy myciu rąk, twarzy, czy całego ciała. Dodatkowo, ręczniki przydają się na basen czy na plażę, nawet jako zastępstwo dla koca, na którym kładziemy się na piasku. Ale na co zwrócić uwagę przy ich zakupie?

Gramatura dobrego ręcznika to jedna z ważniejszych spraw przy jego wyborze. Wyróżniamy trzy rodzaje gramatury, a są to:

Ręczniki 400 g – idealna gramatura dla ręczników szybkoschnących. Nie są to bardzo grube ręczniki, dzięki czemu dość szybko schną. Idealne zarówno jako ręczniki plażowe, jak i do użytku codziennego.

Ręczniki 500 g – gramatura typowa dla ręczników kąpielowych. Wysychają trochę dłużej, aniżeli ręczniki z gramaturą 400 g, jednak ich plusem jest większa wytrzymałość i chłonność wody.

Ręczniki 550 g – jest to typowa gramatura dla ręczników hotelowych. Są to bardzo grube ręczniki, cechujące się bardzo dobrą chłonnością wody i niezwykłą wytrzymałością. Są miłe w dotyku i cięższe od standardowych ręczników, tym samym dłużej schną i zajmują więcej miejsca na łazienkowej półce.

Najczęściej stosowanym materiałem, z jakiego wykonuje się ręczniki jest bawełna. To doskonały materiał, który idealnie chłonie wodę, jest miękki i miły w dotyku, wytrzymały i praktyczny w użytkowaniu.

Wybierając ręcznik zwróćmy uwagę na gęstość jego splotu. Zasadniczo, im będzie on gęstszy, tym lepszą chłonnością będzie charakteryzował się ręcznik.

Kolejnym parametrem, który trzeba przemyśleć przy kupnie ręcznika, jest jego rozmiar. Ręcznik nigdy nie powinien być zbyt mały. Takie nadają się do wycierania rąk. Średniej wielkości ręcznik ma wymiary 50 cm x 100 cm, albo 75 cm x 140 cm. Duże ręczniki kąpielowe, którymi bez problemu się szczelnie owiniemy mają wymiary 100 cm x 180 cm i 135 cm x 200 cm.

Pozostaje jeszcze kwestia koloru i wzoru ręcznika. Większość kupujących wybiera kolorystykę ręcznika zgodną z kolorystyką łazienki. Jeśli kolor ręcznika dopasujemy do pozostałych, wtedy łatwiej będzie nam je prać. Można też wybrać neutralne kolory ręczników. Nie zaleca się kupowania ręczników białych, bo bardzo szybko się brudzą i trzeba je często prać. Z drugiej strony, będą one pasowały do każdej łazienki i wyglądają elegancko.

Zakup ręczników dotyczy także mody, bo każdy producent śledzi uważnie aktualne światowe trendy i dopasowuje do nich swoje kolekcje.

 

image


 

Telefon 602 360 521

  • Ostatnio oglądane produkty