• Kategorie
  • Szukaj
  • Poduszki z pierza

Brak produktów do wyświetlenia

Od lat dużą popularnością cieszą się poduszki z wypełnieniem z pierza. A to dlatego, że są ciepłe, miękkie, dobrze odprowadzają wilgoć i zapewniają komfort snu. Od takich poduszek zdecydowanie odchodzą alergicy, którzy często są uczuleni na pierze.

Pierze są to pióra wymieszane z puchem i przez to wypełnienie jest twardsze niż 100-procentowy puch. Znajdujące się w składzie pióra mają lekko wygięte kształty i są bardziej sprężyste niż puch, dlatego szczególnie dobrze ten rodzaj wypełnienia sprawdza się przy poduszkach, które dobrze reagują na ucisk. Wypełnienie z pierza jest tańsze niż puchowe, a nieznacznie ustępuje jego parametrom – dlatego przy dysponowaniu niższym budżetem warto zdecydować się właśnie na to rozwiązanie.

A jak je czyścimy?

Wypełnienie z pierza lub puchu jest bardzo podatne na działanie środków chemicznych oraz zmienność temperatur. Ponadto nie zaleca się stosowania ich oczyszczania w tradycyjnych pralkach, gdyż w wyniku wirowania wypełnienie może nadmiernie się zbić i stracić swoją puszystość. W przypadku wsadu ze 100-procentowego puchu może nawet dojść do zupełnej utraty właściwości, przez co wypełnienie staje się płaskie i twarde. Ponadto nieprawidłowe pranie i suszenie może doprowadzić do wydzielania się nieprzyjemnego zapachu, a nawet powstawania zarodników pleśni.

Właśnie dlatego warto oddać poduszki z pierza lub z puchu do specjalistycznego zakładu. Na miejscu z reguły rozdzielane jest poszycie i wypełnienie, a następnie prane osobno. Z uwagi na naturalny materiał i specyficzną strukturę wsad należy oczyścić z bakterii, mikroorganizmów oraz z tłuszczy. Suszy się go z wykorzystaniem ciepłych nadmuchów powietrza, ale bez wystawiania na ostre promienie słoneczne. Z reguły pióra i puch schną podczas ruchu obrotowego w wielkim bębnie, dzięki czemu nie tracą swojej sprężystości.