Kołdry antyalergiczne Liczba produktów: 37

Kategorie
Filtruj

Być alergikiem nie jest łatwo. Na każdym kroku czekają bowiem ograniczenia. W łóżku również, bo alergik powinien mieć specjalną pościel. Wybór kołdry dla alergika jest nie lada wyzwaniem, do którego warto dobrze się przygotować. Przeznaczone dla alergików kołdry antyalergiczne nie pochłaniają kurzu, są przewiewne i posiadają powłokę bakteriobójczą. Przy podejmowaniu decyzji, trzeba zwrócić uwagę nie tylko na jakość szycia kołdry, ale przede wszystkim na to, czy łatwo będzie można utrzymać ją we właściwej czystości.

Najczęściej polecanymi kołdrami dla alergików są kołdry syntetyczne, które można z łatwością uprać, a także kołdry wełniane, mające właściwości antybakteryjne. Włókna wełny są całkowicie naturalne. Pokryte są naturalną substancją - lanoliną, dzięki której nie osiada na nich kurz i roztocza. Ich wysoka higroskopijność daje pewność, że osoby z tendencją do częstego pocenia – nie odczują dyskomfortu podczas snu.

Część producentów pościeli antyalergicznej poszła o krok dalej i oferuje pościel antyroztoczową. Kołdry te wykonane są z włókien, które uniemożliwiają rozwój grzybów niezbędnych do tego, by roztocza mogły żywić się martwym ludzkim naskórkiem. Ich brak sprawia, że naskórek ludzki nie jest rozkładany, a pajęczaki wywołujące alergię giną.

Decydując się na zakup konkretnej pościeli antyalergicznej, dobrze jest też zwrócić uwagę na to, czy producent może pochwalić się nie tylko różnorakimi atestami, lecz także nagrodami przyznanymi na branżowych targach produktów dla alergików.