DYWANIKI ŁAZIENKOWE Liczba produktów: 40

Kategorie
Filtruj

Łazienka to miejsce, w którym powinniśmy wystrzegać się zbędnych bibelotów oraz dekoracji. Jednak dywaniki łazienkowe to jeden z produktów dozwolonych, który wprowadza w to miejsce atmosferę ciepła i przytulności. Miękkie, delikatne i przyjemne w dotyku dywaniki łazienkowe to najlepszy sposób na szybką i tanią zmianę wystroju każdej łazienki. Niezależnie od tego czy jest to niewielka łazienka w bloku, czy ogromna w willi, dywaniki łazienkowe dodają każdej łazience przytulnego charakteru i doskonale uzupełniają wyjątkowy charakter łazienki.

Niezwykle istotne jest jednak, aby dobrać odpowiedni rodzaj dywanika do łazienki, gdyż nie wszystkie sprawdzą się w tym pomieszczeniu. Podstawowym zadaniem, poza funkcją dekoracyjną, jaką spełniają dywaniki łazienkowe jest zapewnienie bezpieczeństwa podczas wychodzenia z kąpieli. Dywaniki podłogowe do łazienki muszą zatem być wyposażone w nieślizgającą się powierzchnię od spodu, dzięki czemu minimalizują ryzyko upadku. Powinny również szybko wchłaniać wodę, a także szybko schnąć. Oczywiście nie można zapominać o tym, aby były przyjemne w dotyku - przecież stajemy na nich bosymi stopami. Dywaniki łazienkowe to nie tylko ozdoba – ich głównym zadaniem jest zapewnienie użytkownikom łazienki komfortu i czystości.

Do produkcji dywaników łazienkowych stosuje się wiele różnych materiałów. W warunkach podniesionej wilgotności jest to bardzo ważna kwestia, gdyż wiele tworzyw stanowić może dobre podłoże do rozwoju pleśni czy niebezpiecznych drobnoustrojów. Dywaniki łazienkowe mogą być produkowane z syntetycznych pianek. Na rynku znajdują się też dywaniki wykonane z mieszanek gumowych. Ich największą zaletą jest odporność na nasiąkanie wodą, dzięki czemu są bardzo wytrzymałe i higieniczne. Ich wadą jest jednak niezbyt przyjemna w dotyku faktura. Dobrze sprawdzą się jako zabezpieczenie antypoślizgowe przy kabinie prysznicowej i pozwolą uniknąć stąpania bosymi stopami po zimnej posadzce. Bardzo popularne są dywaniki łazienkowe wykonane z bawełny. Ich powierzchnia jest zdecydowanie najprzyjemniejsza w dotyku, ale wymagają częstego prania. Bawełna jest niestety dobrym podłożem do rozwoju mikroorganizmów – jeżeli jednak zadbamy o utrzymanie dywanika w czystości, będzie służył bardzo długo.