• Kategorie
  • Szukaj

Przyjazna łazienka, to dobrze urządzona łazienka. A dobrze urządzona łazienka powinna mieć odpowiednie wyposażenie i akcesoria. Łazienka należy do tych pomieszczeń, w których codziennie spędzamy wiele czasu. Poranna toaleta, makijaż, pranie czy kąpiel relaksacyjna – niezależnie od tego, co robimy, chcemy, by wnętrze łazienki było jednocześnie przytulne i eleganckie. W niewielkich mieszkaniach każdy metr kwadratowy musi być wykorzystany. Przywykliśmy do modelu mieszkań z jedną, ewentualnie dwiema łazienkami. Na Zachodzie standardem jest posiadanie dokładnie takiej liczby łazienek, ile posiada się sypialni w domu.

Najpopularniejszymi materiałami na wykończenie łazienkowych ścian i podłóg są płytki ceramiczne. Jest to okładzina, o której czystość łatwo zadbać, co jest szczególnie ważne w przypadku łazienek. To, na co warto zwrócić uwagę, to rozplanowanie armatury oraz mebli. Prysznic albo wanna, szafka podumywalkowa, umywalka i obowiązkowa toaleta muszą znaleźć swoje miejsce. Warto wykorzystać wolną przestrzeń na dodatkowe szafki, półki czy regały. W kompaktowej łazience kilka małych schowków i półek rozmieszonych na całej ścianie to bardziej praktyczne rozwiązanie, niż duże szafki – ponadto zostawiają więcej przestrzeni na wyeksponowanie przedmiotów podkreślających osobisty styl.

Aby nadać łazience przytulności wprowadźmy ważny element – tekstylia. Kolorowe dywaniki, ręczniki czy zasłony potrafią dokonać prawdziwej rewolucji. Wystarczy odrobina barwy, miękkiej tkaniny, aby umilić chwile spędzone pod prysznicem. Tekstylia wprowadzają do łazienki odrobinę domowej atmosfery, tworząc pomieszczenie, w którym aż chce się spędzać czas. To również najtańszy i najprostszy sposób na metamorfozę.