• Kategorie
  • LAPTOPY

Brak produktów do wyświetlenia

Lata 90-te przyniosły boom na laptopy i skokowy rozwój tej kategorii sprzętu. Wraz ze zwiększaniem się ich mocy obliczeniowej – zmniejszała się również masa, wskutek czego laptopy stawały się stopniowo podstawowym wyposażeniem zwykłych użytkowników oraz firm. Obecnie szczytem osiągnięć techniki komputerowej są urządzenia typu 2-w-1, które mogą działać zarówno jak tablety (dotykowy ekran), ale też laptopy (dopinana do ekranu klawiatura). Ich głównymi zaletami są właśnie mobilność oraz wielofunkcyjność.

Przeciętny użytkownik nie jest wymagającym graczem, grafikiem komputerowym czy fotografem ślubnym. Większość z nas wykorzystuje laptop jedynie dla kilku prostych rzeczy. Przeglądanie stron www, surfowanie w sieci, korzystanie z komunikatorów czy udzielanie się „mniej lub bardziej aktywne” na portalach społecznościowych. Na laptopie głównie odtwarzamy filmy oraz słuchamy muzyki.

Tworzymy różnego rodzaju dokumenty tekstowe. Niektórzy piszą prace magisterskie, inni wypracowania, książki itp. Poszukujący prace piszą CV i listy motywacyjne. Tworzymy umowy, ich wypowiedzenia itp. Tworzymy arkusze kalkulacyjne czy uzupełniamy bazy danych itp. Kupno i sprzedaż internetowa – chcemy kupić taniej albo więcej za te same pieniądze. Szukamy okazji w sieci na aukcjach lub sklepach internetowych. Prowadzimy handel internetowy po pracy, albo sprzedajemy to co już niepotrzebne.

Jedno jest pewne - laptop jest nam niezbędny i tak pozostanie jeszcze przez długi czas.