• Obrusy dla restauracji

  • Parametry

Brak produktów do wyświetlenia

Ciekawy i niebanalny obrus, który świadczy jednocześnie o poziomie lokalu, to prawdziwa jego wizytówka. Do codziennego użytku restauratorzy najczęściej wybierają obrusy plamoodporne. Mają one wiele zalet – np. nie wymagają wcześniejszego wygotowania (tak, jak w przypadku obrusów bawełnianych). Materiał z którego taki obrus jest wykonany nie niszczy się podczas wielokrotnego prania, poza tym obrus plamoodporny jest tańszy od bawełnianego.

Obrusy bawełniane świetnie sprawdzają się natomiast podczas wyjątkowych uroczystości, specjalnych okazji. Często spotkamy obrusy bawełniane z dodatkiem poliestru - takie połączenie sprawia, że obrus jest łatwiejszy w utrzymaniu – łatwiej można pozbyć się zabrudzeń, jak i prasowanie takiego obrusu nie jest tak kłopotliwe.

Właściciele lokali gastronomicznych przyznają, że idealny obrus powinien posiadać 4 cechy: być łatwy w praniu, prasowaniu, mieć elegancki wygląd i niską kurczliwość. Do wyrobu tkanin dla gastronomii producenci powinni używać wyłącznie najlepszych barwników i środków chemicznych. Jeśli użyją gorszej jakości zamienników, obrus szybko straci kolor i się skurczy. Pamiętajmy, że obrus powinien być również wyprodukowany w sposób ekologiczny – posiadać certyfikat niskiej zawartości formaldehydów. To oznacza, że obrus nie zawiera środków rakotwórczych.

Nakrycie stołu powinno być dopasowane do wystroju wnętrza i choć to biel dobrze komponuje się z wszystkimi innymi barwami, może być dość kłopotliwa jeśli chodzi o utrzymanie obrusów w nieskazitelnej czystości. Eleganckie obrusy dodają uroku i dobrego stylu każdej restauracji i kawiarni. To pierwszy element wystroju, na jaki zwracają uwagę klienci, dlatego warto poświęcić nieco więcej czasu na ich staranny wybór.

  • Promocje
  • Strefa okazji