• WANIENKI

Wybór najwłaściwszej wanienki jest trudny. Producenci prześcigają się w coraz bardziej innowacyjnych rozwiązaniach, kuszą estetyką i zachęcają do zakupu racjonalnie i emocjonalnie. A tymczasem kąpiel niemowlaka to nieodłączny rytuał rodzicielstwa. Wanna ma dość burzliwą historię. Od drewnianej balii, poprzez miedziane i cynkowe, aż po współczesne plastikowe, które trzymają się mocno. Wśród nich można wyróżnić:

Wanienki tradycyjne - najbardziej klasyczne, najtańsze, zwykle plastikowe, bez dodatkowych funkcji. Dość duże i lekkie ale też niezbyt poręczne, gdyż pełne wody stanowią spory ciężar. Często uzupełniane są o wkładkę profilowaną “foczkę” podtrzymującą niemowlę podczas kąpieli lub w przypadku starszych dzieci o maty antypoślizgowe.

Wanienki na stojakach - rozwiązanie eliminujące ból pleców rodziców nachylających się nad klasyczną wanienką. Stojak pozwala obsługiwać kąpiel bez nadwyrężania kręgosłupa. Po złożeniu stojak zajmuje mniej miejsca niż komoda kąpielowa i jest kompromisem w mniejszych przestrzeniach.

Wanienki rosnące/ progresywne: wanienka jest potrzebna przez kilka miesięcy, później dziecko nabywa umiejętność samodzielnego siedzenia i swobodnie może kąpać się w zwykłej dużej wannie. Wiąże się to jednak z ryzykiem poślizgnięcia i z nieracjonalnym zużyciem wody, dlatego producenci sugerują wybór wanienek, które dostosowują się do zmieniających się potrzeb dziecka wraz z jego rozwojem i służą nawet przez kilka lat.

Wanienki turystyczne: to wanienki nadmuchiwane lub składane, które bez trudu dają się złożyć i spakowanie ich w podróż nie stanowi wyzwania. Tego typu wanienki są również idealne dla właścicieli małych łazienek lub estetów, których drażni dziecięcy sprzęt wprowadzający chaos do dorosłej łazienki.

Wanienki wiaderka - to dość nowa koncepcja, która podbija serca wielu rodziców, okazuje się bowiem, że wiaderko do kąpania eliminuje kilka zasadniczych lęków: dziecko ułożone w pozycji embrionalnej jest spokojniejsze, nie ma możliwości przypadkowego zanurzenia, a tym samym podtopienia, zanurzone po szyjkę nie marznie. Wiaderka są jednak małe i służą zwykle do 6-8 miesiąca życia dziecka, kiedy przestaje się ono w nim mieścić. Trudność początkowo może też sprawić mycie dolnych partii ciała, które w pionowej pozycji dziecka są zanurzone w głębi wanienki.

Niektóre wanienki posiadają dodatki, które poprawiają ich funkcjonalność: termometry, systemy podtrzymywania i kontroli temperatury, antypoślizgowe wkłady, oparcia pod plecy, czasem dodatkowe ozdoby a nawet zabawki kąpielowe w zestawie.

Dbanie o higienę naszego dziecka jest zadaniem niezwykle ważnym, zwłaszcza w pierwszych miesiącach jego życia. Niemowlaki są bardzo często narażone na różne choroby, gdyż ich układ odpornościowy nie wykształcił się jeszcze w odpowiedni sposób. To właśnie dlatego powinniśmy przywiązywać tak dużą wagę do kąpieli. Nasz maluch potrzebuje bardzo dużo ciepła i miłości, my natomiast odpowiednich narzędzi, które umożliwią nam odpowiednią opiekę i ułatwią każdą czynność.

  • Parametry

Brak produktów do wyświetlenia
  • Promocje
  • Strefa okazji