Kto z nas nie lubi sobie pospać, ręka do góry... nie widzę. W łóżku spędzamy znaczną część swojego życia i bez snu, jak bez powietrza, żyć się nie da. Sen służy nam do regeneracji, bo podczas niego naprawiają się komórki naszego ciała. To naturalna potrzeba, którą musimy zaspokajać, podobnie jak głód. Po trzech nieprzespanych nocach sprawność psychofizyczna w zasadzie zanika, a mózg się wyłącza. Bardzo ważne są też warunki, w jakich śpimy. Podstawową sprawą jest nasz materac od łóżka. Nie powinien być on ani za twardy, ale też za miękki. Bardzo istotnym elementem do prawidłowego snu jest też nasza poduszka. To ona, choć często przez nas marginalizowana, ma kluczowe znaczenie do tego, jak się wyśpimy. Jeżeli chcemy czuć się po obudzeniu wypoczęci, potrzebujemy także odpowiedniej kołdry, najlepiej takiej, jak marzenie i tu wracamy do tytułu.
Materiał z którego są wykonane kołdry powinien być:
  • przewiewny,
  • antyalergiczny,
  • z możliwością prania na minimalnie 60 °C.
Kołdry z nowoczesnych materiałów charakteryzują się lekkością, przewiewnością, wybitnym odprowadzeniem wilgoci, właściwościami absorbacyjnymi, wysoką grzejnością i długim czasem użytkowania. Zapewniają komfortowy i zdrowy sen, doskonałe dopasowują się do kształtu ciała i dzięki właściowościom antybakteryjnym są idealne dla alergików. Kołdry letnie charakteryzują sie wyjątkową absorbcją i odprowadzaniem wilgoci, doskonałą cyrkulacją powietrza, aktywną termoregulacją, dzięki czemu dają chłodzący efekt. Kołdry zimowe mają niska wagę, sa lekkie i mają wysokie zdolności izolacji termicznej. Z kolei kołdry całoroczne zapewniają w łóżku termoregulację, szybko odprowadzają wilgoć od ciała, sa gładkie, puszyste i przewiewne.

Wybór odpowiedniej kołdry nie jest zadaniem łatwym, gdyż przykrycie pod którym śpimy w znaczący sposób wpływa na jakość naszego snu. Ponieważ sen jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, przed zakupem kołdry warto zapoznać się z ofertą produktów dostępnych na rynku. W naszym sklepie każdy znajdzie coś dla siebie. W razie wątpliwości podpowiemy, czego szukać i polecimy odpowiednią kołdrę. Jesteśmy też producentem i znamy się na tym. Warto więc nam zaufać.