Szlafroków nigdy za wiele. To nie tylko niezwykle praktyczny element naszej garderoby. To również miły, ciepły, otulający ciało i zapewniający nam spokój w domowych pieleszach ubiór, o który zawsze warto zadbać. Najważniejszą zasadą przy wyborze szlafroka jest określenie naszych potrzeb. Gdzie go będziemy nosić oraz jaki materiał najbardziej nam odpowiada.

Szlafroki bieliźniane damskie bywają wykonane z satyny, koronki, bawełny, wiskozy, a także jedwabiu i z wielu innych tkanin. Mają ozdobny charakter i nie są zbyt ciepłe.


 -
Szlafroki bieliźniane można dość często kupić w komplecie z bielizną (z koszulami nocnymi, piżamami albo kompletami bielizny).

 -
Szlafroki tego typu mogą być długie, krótkie, bardzo krótkie, prześwitujące i naprawdę fantazyjne.

 -
Ładny szlafrok bieliźniany świetnie nadaje się na prezent.

Grube szlafroki to klasyka dla kobiet i mężczyzn. Ciepłe szlafroki męskie i damskie mają klasyczny krój, często są wyposażone w pasek do przewiązywania w pasie. Mogą posiadać kieszenie i kaptur. Szlafroki tego typu bywają uszyte z tkaniny frotte, polaru, a także z bawełny i innych tkanin.

Choć szlafroki miewają na ogół dość luźny krój i sporą tolerancję w zakresie wymiarów, to jednak warto sprawdzić tabele rozmiarów, jakie podaje producent. Oferta szlafroków jest bardzo szeroka, ale do najpopularniejszych można zaliczyć:

 -
Szlafroki klasyczne z wywiniętym kołnierzem, długimi rękawami, bez zapięcia, z paskiem do zawiązywania w pasie. To dobry wybór praktycznie na każdą sylwetkę.

 -
Szlafroki zapinane – na zamek, guziki lub zatrzaski. Mogą mieć prosty krój lub zwężany w pasie. Taki szlafrok należy dobrać jeszcze staranniej pod względem rozmiaru, gdyż źle dobrany będzie kiepsko leżał na sylwetce.

 -
Szlafroki bieliźniane, koronkowe, satynowe bywają krótkie, średnie lub długie do ziemi. To szlafroki, które muszą dobrze leżeć, bo pełnią funkcję ozdobną. Z uwagi na cienką tkaninę, szlafroki tego typu świetnie opływają sylwetkę i podkreślają jej kształty.

 -
Szlafroki kimono miewają rozkloszowane rękawy, są bardzo efektowne i dostępne w zasadzie wyłącznie w wersji damskiej.

Podczas, gdy damskie szlafroki oferowane są w większości w delikatnych, pastelowych kolorach, mężczyźni mają do wyboru odcienie raczej głębokie, ciemniejsze i wyraźniejsze. Jedno jest pewne - szlafrok powinien być tak wygodny, by nie chciało się go zdejmować i taki, by w naszych szlafrokach bez względu na okoliczności czuć się wygodnie, komfortowo i stylowo.