Najważniejsze informacje przy zakupie lodówki do kuchni

Rozmiar i pojemność

- Wybierz lodówkę, która odpowiednio pasuje do rozmiaru Twojej kuchni. Zmierz dostępną przestrzeń, aby mieć pewność, że lodówka zmieści się bez problemu. - Zwróć uwagę na pojemność lodówki. Sprawdź, czy jej wnętrze zapewni wystarczającą przestrzeń na przechowywanie żywności dla Twojej rodziny.

Typ lodówki

Lodówka jedno- lub dwudrzwiowa

- Lodówki jednodrzwiowe mają jedną dużą komorę na chłodzenie, z zamrażalnikiem na górze lub na dole. Są popularne ze względu na swoją prostotę i niższą cenę. - Lodówki dwudrzwiowe posiadają oddzielną komorę na chłodzenie i zamrażalnik, co ułatwia dostęp do przechowywanych produktów. Idealne, jeśli często korzystasz zarówno z zamrażarki, jak i lodówki.

Lodówka side-by-side

- Lodówki side-by-side mają dwie drzwi, z zamrażalnikiem po jednej stronie i komorą na chłodzenie po drugiej. Zapewniają szeroką przestrzeń na przechowywanie, ale wymagają więcej miejsca w kuchni. Są często wybierane przez osoby, które potrzebują dużo miejsca na żywność.

System chłodzenia

Chłodzenie statyczne

- W lodówkach z chłodzeniem statycznym ciepłe powietrze unosi się do góry, a zimne opada, co może powodować nierównomierną temperaturę wewnątrz lodówki. Mogą wymagać regularnego rozmrażania zamrażalnika.

Chłodzenie dynamiczne (No Frost)

- Lodówki z chłodzeniem dynamicznym zapewniają równomierne rozprowadzanie powietrza wewnątrz, co eliminuje konieczność rozmrażania i utrzymuje stałą temperaturę. Są bardziej wygodne i łatwiejsze w utrzymaniu.

Wyposażenie dodatkowe

Automatyczne rozmrażanie

- Lodówki z funkcją automatycznego rozmrażania ułatwiają utrzymanie czystości i wygodę użytkowania. Nie musisz już ręcznie rozmrażać zamrażarki.

Wolnostojąca lub do zabudowy

- Zdecyduj, czy potrzebujesz wolnostojącej lodówki, która może być umieszczona w dowolnym miejscu, czy lodówki do zabudowy,