Pralnia EBS jest największą w Polsce siecią profesjonalnych pralni obecną na rynku od ponad 20 lat. Dzięki najlepiej wyposażonym zapleczom technologicznym, a także odpowiednio przeszkolonym pracownikom, którzy są ekspertami w dziedzinie pralnictwa, możemy się spodziewać usług na najwyższym poziomie. W dniu 7 grudnia swoje usługi zacznie oferować pralnia w Brodnicy.

Po dwudziestu latach funkcjonowania na polskim rynku pod nazwą 5asec firma zdecydowała się na kontynuowanie działalności pralniczej z własną marką "pralnia EBS". Nowe logo wywodzi się od nazwy firmy, a nazwa zobowiązuje: European Best Services. W skrócie: EBS. Pralnie EBS znajdują się na terenie całej Polski. W dniu 7 grudnia swoje usługi zacznie oferować pralnia w Brodnicy, która znajduje się w Centrum Handlowym ROBI, przy ulicy Wincentego Pola 6.

Pralnia oferuje swoim klientom kompleksowy zestaw usług prania odzieży codziennej i biznesowej, tekstyliów domowych, czyszczenia butów, a także asortymentu skórzanego. Wśród jej usług znajdziemy:
 • pranie wodne
 • chemiczne
 • ekologiczne pranie AQUA
 • czyszczenie butów
 • odzieży skórzanej,
 • tekstylia domowe
 • pranie na wagę
 • magiel
Pranie wodne, czyli pranie za pomocą wody, z użyciem delikatnych detergentów, z odpowiednią temperaturą wody i dostosowaną długością prania, zapewni nieskazitelną czystość wszystkim tekstyliom.

Pranie chemiczne rekomendowane jest do szerokiej gamy tkanin, a stosowany do tego procesu rozpuszczalnik jest odzyskiwany, filtrowany i ponownie wykorzystywany w następnym cyklu czyszczenia. Cały proces czyszczenia chemicznego jest w 100% ekologiczny. Wynika to z faktu, że podczas niego do środowiska nie dostają się żadne opary, czy innego rodzaju resztki rozpuszczalnika organicznego. Pranie chemiczne jest często jedynym rozwiązaniem na pozbycie się plam z konkretnych materiałów i jest to metoda niezwykle skuteczna.

Aquasec to nowoczesna i ekologiczna alternatywa dla prania chemicznego, która zapewnia ochronę tkanin i kolorów, skuteczne usuwanie plam, a odzież pozostawia świeżą i miękką.

Prasowanie odbywa się za pomocą specjalnych żelazek parowych, które ogrzewane są wyłącznie przepływającą pod określonym ciśnieniem parą wodną. Wytwornice pary pracują pod wysokim ciśnieniem, przy którym możliwe jest prasowanie w temperaturze jedynie 130 °C. To idealne warunki do prasowania rzeczy delikatnych. Przy takiej metodzie, część ciepła jest również emitowana do otoczenia, dlatego też faktyczna temperatura prasowania jest jeszcze niższa.

Maglowanie to nic innego, jak prasowanie w wysokiej temperaturze, które jest skuteczniejsze od prasowania żelazkiem. Maglowaniu poddawane są po praniu na ogół większe sztuki bielizny – pościel, obrusy, ręczniki, zasłony, tzn. takie, których prasowanie żelazkiem byłoby uciążliwe i nieefektywne.Wymaglowana pościel daje uczucie niespotykanej świeżości, wydłuża jej żywotność i podnosi walory estetyczne.

Czyszczenie dywanów to kompleksowa usługa, która jest połączona z zabezpieczeniem dywanu przed wilgocią i roztoczami. Cykliczne odkurzanie dywanów pozwala na usunięcie w pewnej części zanieczyszczeń stałych (piasek, okruchy, włosy). W trakcie użytkowania na powierzchni dywanów zbierają się jednak też zabrudzenia tłuste oraz zabrudzenia stałe nierozpuszczalne, niemożliwe do usunięcia w czasie odkurzania. Powierzchnia zewnętrzna dywanu staje się zbita, twardnieje i odkurzanie nie jest po pewnym czasie efektywne. Nagromadzony kurz i brud w głębi dywanu jest możliwy do usunięcia podczas czyszczenia dywanu metodą dogłębną na wskroś.

Czyszczenie butów odbywa się technologią pozwalającą na przywrócenie butom ich dawnego blasku – eliminuje zabrudzenia, a obuwie odzyskuje swój pierwotny kolor. Technologia jest bezpieczna dla obuwia – nakładana za pomocą specjalnego dozownika rewolucyjna, aktywna piana czyszcząca w bardzo krótkim czasie skutecznie usuwa zabrudzenia. Po oczyszczaniu aplikowany jest środek bakteriobójczy oraz eliminujący zapachy. Dodatkowo na życzenie klienta, po bezpiecznym procesie suszenia, zastosowany może być środek impregnujący, pozwalający na ochronę przed działaniem czynników zewnętrznych (wilgoć, deszcz, śnieg).

Czyszczenie odzieży skórzanej - w pralni EBS można oddać do czyszczenia i renowacji swoją ulubioną kurtkę, torebkę lub buty skórzane. Jak każdy element garderoby noszą one ślady użytkowania – mogą być wytarte i zaplamione. Podlegają procesowi starzenia spowodowanemu przez warunki atmosferyczne, takie jak: ciepło, światło, wilgotność. Odpowiednie techniki czyszczenia i renowacji pozwalają zniwelować oznaki działania czasu i użytkowania oraz przywrócić skórze estetyczny wygląd. Usługi czyszczenia odzieży skórzanej dostępne są w formie podstawowej oraz premium. Usługa podstawowa to ekonomiczny sposób na odświeżenie skórzanej garderoby. Obejmuje ona czyszczenie z impregnacją. Usługa premium to kompleksowy serwis dla odzieży skórzanej: czyszczenie, renowacja, impregnacja, a także korekta koloru / malowanie.

W pralni oferowane są także usługi premium, a wśród nich znajdziemy:

Apreturę,czyli przedłużenie trwałości włókien i kolorów tkaniny. Tworzy warstwę ochronną przed zabrudzeniami, pomaga chronić przed gnieceniem oraz pozwala zachować świeżość ubrań na dłużej.

Impregnację, czyli ochronę odzieży przed działaniem czynników zewnętrznych. Przygotowuje ubrania na zmiany pogody (wilgoć, deszcz, śnieg). Wzmacnia właściwości wodoodporne odzieży, także tej typowo zimowej.

Krochmalenie, czyli oferta dla obrusów, serwet, bielizny pościelowej, a nawet koszul idealnie wykrochmalonych w pralni EBS. Wykrochmalone stają się przyjemne w dotyku, ładniej się układają, a tkanina dłużej wygląda świeżo.

Usługi antyalergiczne (antyroztocza, antymole), czyli przyjazna alergikom usługa usuwania roztoczy kurzu z tekstyliów domowych. Skutecznie chroni przed powrotem roztoczy nawet do 6 miesięcy. Usługa antymole zabezpiecza płaszcze, garnitury i swetry przed molami.

Superkantki, czyli innowacyjną usługę, która zapewnia trwałość i wzmocnienie kantów spodni. Proces ten polega na starannym nałożeniu cienkiej warstwy żywicy wzdłuż całego kantu. Usługa ta pozwala zachować idealny kant, nawet po kilku kolejnych czyszczeniach.

Atrakcyjne ceny przez cały rok zapewni nam Karta EBS - karta stałego klienta, która upoważnia do rabatu w wysokości 15% od cen regularnych na wszystkie usługi i produkty pralni przez cały rok. Posiadaczom karty dodatkowo oferuje w ciągu roku liczne dodatkowe promocje aż do -50%, a także specjalne, niższe ceny wybranych usług. Kartę można kupić i wykorzystać w każdej pralni EBS na terenie całej Polski. Standardowa cena karty to 39,99 zł i jest ona ważna przez cały rok na okaziciela. Aby skorzystać z przywilejów wynikających z posiadania Karty EBS wystarczy pokazać ją pracownikowi w pralni, przed dokonaniem zakupu.

Pralnia zapewnia także ofertę skierowaną do wszystkich osób, dla których liczy się zarówno wygoda jak i najwyższa jakość usługi. Zbyt ciężkie pranie, którego nie można zanieść do pralni? Nic prostszego - odbiorą pranie o większych gabarytach z domu, wyczyszczą i dowiozą z powrotem czyste i wyprasowane. Oferta ta dedykowana jest również gastronomii i turystyce.

Oferuje także usługi, które mogą być dedykowane dla Twojej firmy. Pranie odzieży roboczej, służbowej, szybka usługa nawet w 24 godziny.

Pralnia EBS to:
 • najwyższa jakość obsługi klienta
 • pranie z użyciem najnowszych w branży technologii
 • profesjonalizm wykonywanych usług
 • krótki termin realizacji
 • atrakcyjny program lojalnościowy dla posiadaczy karty rabatowej
Zapraszamy do pralni EBS w Centrum Handlowym ROBI w Brodnicy ul. Wincentego Pola 6 w godzinach 9:00 - 18:00, w soboty od 9:00 do 14:00.