• Kategorie
  • Szukaj
  • Łóżka

Nawet najmniejsze dziecko wie, że najważniejszy jest długi sen. Jest on jednak możliwy tylko w wygodnym łóżku, które jest najważniejszym meblem w naszej sypialni. W związku z tym powinno być odpowiednio dobrane, abyśmy śnili w nim długo i kolorowo. Sypialnia i meble znajdujące się wewnątrz powinny mieć styl dobrany do właściciela oraz pasować do siebie nawzajem i do wybranej aranżacji. Łóżko musi być wygodne i dobre jakościowo, aby służyło nam przez długi czas.

Przy wyborze łóżka powinniśmy kierować się własnymi upodobaniami. Duże znaczenie ma szerokość łóżka, które dla dwóch osób powinno mieć co najmniej 140 cm i musi pozostać jeszcze przestrzeń do poruszania się. Jeżeli jednak miejsca jest odpowiednio więcej, dobrym pomysłem jest łóżko o szerokości 160/180 cm. Nie bez znaczenia jest aranżacja sypialni, aby czuć się w niej dobrze. Stylowa aranżacja pomoże sypialni nadać charakteru i zapewni wyjątkową atmosferę, a co za tym idzie, z pewnością wpłynie na spokojny i zdrowy sen.

Kolejnym ważnym krokiem jest wybór materiału, z jakiego zrobiona jest rama łóżka. Właśnie od tego zależy jego trwałość i wytrzymałość. Najlepiej oczywiście zdecydować się na łóżko wykonane w całości z drewna. Szczególnie polecane są dębowe, bukowe i sosnowe. Te ostatnie będą dobre dla alergików. Nie każdy wie, że posiadają one właściwości elektrostatyczne, które hamują wirowanie kurzu w pomieszczeniu, w którym się znajdują. Można też kupić łóżko wykonane z płyty MDF. Jeśli płyta jest dobrej jakości, łóżko może być również wytrzymałe.

W dzisiejszych czasach łóżek w sklepach jest do wyboru, do koloru. To, jakie wybierzemy będzie zależeć również od stylu, który ma królować w naszej sypialni. Do wnętrza w stylu kolonialnym idealne będzie ciężkie łoże w ciemnym wybarwieniu, w sypialni w stylu retro dobrze sprawdzi się natomiast mebel stylizowany na stary z bogato zdobioną ramą. Do wnętrz urządzonych w stylu skandynawskim, minimalistycznym czy japońskim idealne będą małe, niskie łóżka bez wezgłowia.